Poradna

Jak nastavit wifi router

Od: Datum: 06.10.08 21:00 odpovědí: 6 změna: 08.10.08 23:09

Prosím o radu.Jak mam nastavit parametry do routru SMC -wifi barricade(SMCWBR14-G2) a jake v počitači.Propojen na cabelovy modem od poskytovatele internetu,PC k routru připojen dat kabelem a notebook přes wifi port,zatim se mi nepodařilo nastavit nic nereaguje.

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.08 21:18
Předmět: RE: Jak nastavit wifi router 

Za posledních pár týdnů jsem tu podobné věci popisoval několikrát...
http://www.poradte.cz/pocitac…-d-link-di-524-nastaveni.html
http://www.poradte.cz/pocitac…/3552-acer-aspire-3002lc.html

ve zkratce- tak jak jsi měl nastavené jediné pc na netu tak nastavíš WAN na routeru (do WAN píchneš ten modem), v tom odkazu by je co nastavit na wifi. PC ani notebook necháš nastavený tak aby si IP adresu bral z DHCP serveru- ta volba jak zašedne zadání IP adresy a DNS. OK?

Ohodnoceno: 2x

Od: rex38f*
Datum: 08.10.08 18:38
Předmět: RE (2x): Jak nastavit wifi router 

Děkuji za dobrou radu.Internet už jede jak na počítači tak na notebooku.Jel jsem podle manualu routru a držel se vašich rad.Takže v počítači jsem nastavil v připojení,mistní sitě,vlastnosti,tam jsem zmněnil udaj z IP adresy, na automatickou adresu DCHP,DNS musela zustat stejna,kterou jsem tam mněl,když jsem dal automat.DNS,přestalo to běžet.Tak jsem to musel zase vratit zpět to co tam bylo předtím.To saméjsem nastavil na notebooku.V nastavení routru jsem zadal WAN seting,vyplnil adresu IP adresu od poskytovatele internetu,masky siě a brany(Getaway).Pak jsem nastavil Wireless,tam jsem dopsal jmeno bezdrat mistní sitě dle manualu routeru,pozapinal vše na enable,včetně WDS.Tak zhruba jsem to udělal,nic složitého když člověk ví kde ma co vyplnit.Ted vše už běží,na notebooku jsem musel zapnout blututh ručně,pak už vše začalo najíždět samo všechny dostupné wireless sitě,vybral jsem tu mou připojil a naskočil internet.

Datum: 08.10.08 19:56
Předmět: RE (3x): Jak nastavit wifi router 

Hlavně doufám že jsi tu wifi síť zaheslo a je to v pohodě ;)

Od: rex38f*
Datum: 08.10.08 20:07
Předmět: RE (4x): Jak nastavit wifi router 

Mysliš tim, když mi napsalo v připojení mistni bezdrat siti že je zabezpečeno spojeni?Napoprve jsem mněl nezabezpečenou sít,ale nevím přesně co jsem přepinal v security wireless.Co by hrozilo kdyby nebyla zaheslovana?

Od: nutt®
Datum: 08.10.08 20:48
Předmět: RE (5x): Jak nastavit wifi router 

Kdyz ji nezaheslujes muze se na ni pripojit kdokoliv a tobe to bude zpomalovat internet

Datum: 08.10.08 23:09
Předmět: RE (6x): Jak nastavit wifi router 

No kdyby jen šlo o internet...Tady jde o všechno co je v síti

Tazatel- nastav tam nejlépe WPA2-PSK nebo alespoň WPA-PSK pokud to ty zařízení kousnou

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů