Přeinstalace Windows - XP místo Vista

Od: Datum: 05.03.08 12:56 odpovědí: 13 změna: 03.04.08 10:39
Mám nainstalovány Visty a chci se vrátit na XP. Poraďte laikovi jak a co udělat aby se odstranily Visty a jak z DVD nainstalovat XP. Děkuji.
Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.08 13:35
Předmět: RE: Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Stačí vložit CD do mechaniky, restartovat PC, v BIOSu nastavit jako první bootování z CD/DVD a pak už tě průvodce instalace provede krok za krokem sám. Doporučuji ti předem zazálohovat data a při instalaci provést formát příslušného diskového oddílu kde byla nainstalována Vista.
Ohodnoceno: 1x

Od: rendimir*
Datum: 27.03.08 19:52
Předmět: RE (2x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Ahoj...tak to normálně chodí ale co když při instalaci XP zahlásí, že nemůžou najít HDD? Vím, že nové NB mají AHCI, ale BIOS není v takové verzi aby zakázal tuto možnost. Bohužel mě už nenapadá jak jinak obejít přístup k disku než ho zkusit vyjmout a napojit do jiného PC nebo NB jako sekundární disk. Nevíte náhodou někdo ještě další možné řešení? Chci vypakovat Visty jednou provždy. Díky předem za pomoc (jen pro info - řešení se týká NB HP Pavilion dv6000)

Datum: 27.03.08 21:24
Předmět: RE (3x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

A co podstrčit xpčkum ovladače? Případně upravit instalačku?
http://marlo.wz.cz/AHCI_nLite_navod.jpg
http://notebooky-forum.notebo…days=0&postorder=asc&start=30

Datum: 31.03.08 11:02
Předmět: RE (4x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

No zkoušel jsem to dle tvého návodu a je fakt, že přibližně dva až tři postupy se mi neukázali. Jinak jsem to projel až dokonce, vypálil CD ale nezafungovalo. Taky ten nLite vyžaduje nakopírování souboru "txtsetup.oem" do složky s umístěním ovladačů. Nicméně AHCI jsem našel ale stejně ho CD neumělo použít. Tudíž musím přijít na alternativní postup. Ale i tak díky.

Od: yurek*
Datum: 31.03.08 21:36
Předmět: RE (5x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Překonejte předsudky a naučte se s Vistama. Jsou dobré. A je to ten nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit.

Od: lukyn1811*
Datum: 02.04.08 09:25
Předmět: RE (6x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Možná jsem "pozadu", ale nikdy bych neoželel celkový výkon počítače na úkor o něco hezčího prostředí(tuplem na notebooku). Radši si počkám na SP3 v češtině. Takže Astala Vista.

Datum: 02.04.08 16:01
Předmět: RE (7x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Tak proč nezůstat rovnou u Windows 3.1, to zabralo daleko nejméně místa... *zed*

Od: lukyn1811*
Datum: 02.04.08 20:50
Předmět: RE (8x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Kdybych v 3.1 spustil všechny současné aplikace, tak klidně... Navíc opravdu nevidím důvod proč "přecházet" - mám na disku oba(i když je používám v poměru 1:9 ve prospěch XP). Až pánové z MS všechno doladí, aby to fungovalo bez tak razantního snížení výkonu, tak s klidem v duši zamávám XP a přejdu na Visty. Při běžném používání se to ztratí, ale zkus si změřit čas potřebný k provádění složitějších operací(kompilace, rendering, atd.) a dáš mi za pravdu. A to nemám zas tak špatný počítač...

Datum: 02.04.08 23:20
Předmět: RE (9x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Kdybychom měli čekat, až bude všechno ideální, strávili bychom život v očekávání. Váš názor Vám neberu, můj stroj je celkem výkonný a o tom, že jedu na Vistách, vím jen při přihlášení do systému a při vypínání... A ano, rovněž při instalaci některých prográmků, kdy se mne systém ptá, jestli opravdu, ale opravdu jsem si jist, že je chci spustit.
Ale jinak jste si odpověděl sám slovy, cituji: "kdybych v 3.1 spustil všechny aplikace", konec citátu.

Od: acemcintosh*
Datum: 02.04.08 18:24

jj, také jsem je kritizoval protože jsem viděl jak u kamaráda nefungují tak jak by měly...ale teď, když jsem získal notebook s Vistama, vše jede bez problémů a obdivuji nové funkce tohoto operačního systému, které zlehčují práci a vytvářejí celkový dojem propracovanosti. Sice jako nepopírám, že mnoho věcí Mrkvosofti obšlehli z Linuxů nebo Macu, ale to je jen dobře - zakomponovali tam to, co skutečně funguje. Pořád je zde sice částečná nekompatibilita např. s některými knihovnami používanými ve Windows XP a starších, ale vývoj výpočetní techniky jde nezadržitelně dál a schválně si všichni vzpomeňte jak před 5-6 lety všichni nadávali na Windows XP...nakonec si ale lidé naplno zvykli a nyní tento systém má majoritní podíl v počtu instalací. Za dalších pár let bude situace podobná - nebojte se přejít už teď! (samozřejmě jen pokud máte odpovídající HW výbavu:) - pokrok si hold žádá své...)

Datum: 02.04.08 10:46
Předmět: RE (4x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

Chlape jsi fakt machr... úprava instalačky zabrala a teď již formátuju Visty a nakopírovávam XP. Díky moc za radu

Datum: 02.04.08 23:23
Předmět: RE (5x): Přeinstalace Windows - XP místo Vista 

A v čem byl původně problém?

Datum: 03.04.08 10:39

Problém byl původně právě s tim ovladačem. Pokaždé asi tak zhruba 40x jsem zkoušel zakomponovat ovladač z Vist, kterej mi připadal nejpravděpodobnější. Nicméně poté jsem narazil na fórum, kde byl odkaz na stáhnutí Intel Matrix Storage a v něm jsem našel po instalaci ten ovladač dle tvého návodu. Poté už vše sedělo. Pak taky byl problém s tím že jsem kopíroval z XP a ručně vytvořil TXTSETUP.OEM tak, aby mi v nLite šel TEXTMODE ale když jsem vypálil na DVD a poté jsem zkoušel nainstalovat okamžitě zahlásil chybu 17193 chyba v řádku - okamžitě poté se restartoval NB. Teprve tedy až když jsem narazil na ten "Iaahci.inf" tak to zabralo. U mě máš 1*. Perfektní rada. Na toto fórum navazuje můj jiný dotaz na HP Quickplay, který byl standardně ve Vistách a nemůžu ho sehnat pro XP. Podle mě dokáže právě tenhle progámek ovládat multimediální klávesy na tom NB. Ale díky za radu..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů