Jak uvolnit ucpaný nos, odmítá-li spraye?

Od: Datum: 15.10.12 16:53 odpovědí: 19 změna: 17.10.12 07:34

Dobrý den, zná někdo způsob jak na rýmu u tříletého dítěte, které absolutně odmítá veškeré "čistící" nosní spraye či kapky do nosu? Existují třeba nějaké mastičky na potírání nosu (pro to uvolnění dýchání, nosu) či tak něco? Díky.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.12 16:56
Předmět: RE: Jak uvolnit ucpaný nos, odmítá-li spraye? 

Jakákoli mast s mentolem nebo něčím podobným. Pokud by se rýmy opakovaly, na ORL se dá nechat namíchat speciální mast. Nejsem si však jistá, když nechce spreje, zda si nechá mazat nos - i uvnitř.

Jen nápad - je tak těžké ho chytit a stříknout sprej do nosu?;)

Ohodnoceno: 6x

Od: uska®
Datum: 15.10.12 16:59
Předmět: RE (2x): Jak uvolnit ucpaný nos, odmítá-li spraye? 

Trošku násilí se vyplatí a pak cílenou odměnu. Přece nepotřebujete souhlas tříletého dítěte k čištění nosu. Vím je to nepříjemné, ale musí to být.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.10.12 17:08

Naprostý souhlas s kolegyněmi výše...

Ani chvíli nebudu dumat, jestli mi tříletý capart bude diktovat, co chce či ne - je-li to potřeba...

Vlastní názor dítěte je potřebný a žádoucí, ale jen tehdy, když je dítě schopno vyhodnotit předmět rozhodování a důsledky toho či onoho rozhodnutí - a současně je ochotno převzít za své rozhodnutí i odpovědnost...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.10.12 17:09

Můžete zkusit inhalační mentolovou tyčinku, také pomáhá uvolnit ucpaný nos. K dostání v lékarně asi za 30 korun. Dítě si ji může držet u nosu samo a čichat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.10.12 17:12

a pak že jsou ty děcka tak rozmazlené :D

doplněno 15.10.12 17:13:

ja v děctví měl panickou hruzu z injekci.. a ptal se mě snad někdo jestli ji chci? :D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.10.12 17:14

A co mírná inhalace horkých par? Miska s přiměřeně horkou vodou, pro dítě nějaká, co se nepřevrhne, sklonit hlavu, ručník na ni. Maminka může dělat totéž, může z toho být hra se vzájemným jukáním na sebe.

Horká polévka v závodní jídelně mi vždycky spolehlivě spustila z nosu...

Jinak souhlas se všemi, co radí, že tříleté dítě si nemůže diktovat.

Datum: 15.10.12 17:15

Když jsem hlídala dítě, používali jsme takové odsávátko. Bylo to na vysavač a poměrně složité, aby se dítěti neublížilo velkým podtlakem. Bylo to nesmírně účinné profesionální udělátko. *jasne* Ten malý měl často záněty středního ucha. Eustachova trubice je krátká a hrubá, infekce se snadno přenáší do ucha. Používáním odsávátka se to rapidně zlepšilo.

Datum: 15.10.12 17:15

aspon vytirat stetickami namocene v kapkach si necha?Nekdy se neda nic delatat se mu to libi nebo ne,proste kapnout do nosu.

Od: pb®
Datum: 15.10.12 17:25

Vytírání nosu je úplně na nic. Protože napuchlá sliznice je až hlouběji, kam se člověk uchošťourou nedostane. A nebo dostane ale za cenu bolesti a možnosti ublížení. Kápnutí proti tomu nic není. Prostě bych na dítě klekla a bylo by.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.10.12 17:28
Předmět: RE (3x): Jak uvolnit ucpaný nos, odmítá-li spraye? 

S tím nemohu úplně souhlasit, naběhlou poničenou sliznici si natírám denně speciální mastičkou a právě uchošťourem:) A osáhnu v pohodě.

Datum: 15.10.12 17:37
Předmět: RE (3x): Jak uvolnit ucpaný nos, odmítá-li spraye? 

vzdyckymne doktorka doporucovala malym detem vytirat.Pouzivali jsme i odsavacku a jednou narazili na doktorku,ktera nam za to vynadala.Pak jsem si ze zvedavosti zkusila odsavacku na sobe,abych pochopila,proc nam nekdo nadava.Docela me prekvapilo,jak to pri fouknuti zabolelo.Kor malym detem ,clovek nema pak odhad.Pravda je,ze vytiranim se ryma odstrani,jen na okraj.Proste to chce diteti kapnout ,at se mu to libi,nebo ne.

Od: samana
Datum: 15.10.12 17:35

Díky za reakce. Přesto pro některé ...Otázka byla na "JINÉ MOŽNOSTI (ZPŮSOBY) čištění nosu" než jen spray a kapky. Ne na řešení toho, zda-li dítko něco určuje nebo neurčuje. A jestli poslechne nebo neposlechne. Je jasné, že při určitém "zpacifikování" to lze, mě jen zajímá jde-li to i JINAK. Díky.

Datum: 15.10.12 17:43

Celeruce,az po lokty namocit do teple vody,co se snese.Zaroven stoupnout do lavoru s teplou vodou.Prez hlavu hadr a inhalovat.Do vody se muze dat trochu soli.Kdyz se vydrzi takto hodne dlouho,tak je i po ryme uplne.Ale 3 lete dite,teba se mu to nebude libit.Je to ale opravdu ucinne,poradila lekarka.

Datum: 15.10.12 17:39

My používáme odsávačku hlenů, malé (1,5 roku) se to strašně líbí, a někdy si odsává i sama. Jednoduše připojíte k vysavači a vysáváte. Regulovat nijak nemusíte, konstrukce odsávačky je udělaná tak, aby dítěti neuškodila. A když je nos vysátý, tak se neucpává.

Od: drejdl*
Datum: 15.10.12 17:54

Dekongesce nosní sliznice bez přímého účinku nějaké látky přímo aplikované na tuto sliznici nedosáhnete. V odpovědích jsem zachytil jednu smysluplnou radu - a to tzv. Urbanovy koupele, jde o namočení rukou až po předloktí do teplé vody, které vede k reflexnímu odkrvení sliznic nejen nosu, ale i vedlejších dutin nosních. Nikdy ale v takovém rozsahu, jakého dosáhnete např. obyčejným Sanorinem, lépe Otrivinem.

Datum: 15.10.12 18:44

Moje dvouletá vnučka neumí a nechce smrkat, ovšem zato sama u mí používat odsávačku na vysavač. Já se na dceru zlobím, myslím, že dvouleté děcko by už mělo umět smrkat. Nenechte se vašim dítětem řídit, pokud jsou třeba kapky tak i přes jeho protesty kapte ale pokud má rýmu a umí se vysmrkat tak bych to moc neřešila.

Datum: 16.10.12 01:20

Já jsem děti učila od malinka smrkat,
žádné kapky ani spraye jsme nikdy nepotřebovali.
Takže já bych doporučila naučit pořádně vysmrkat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.10.12 07:01
Nechte si v lékárně namichat kapky do nosu ať je léčba účinnější i po jednom kapnuti.Znám to,z holky se stal zapasnik gladiator.I ve dvou jí nešlo udržet,takové lehčí týrání až sousedi otevírali dveře na chodbu co se to děje:-D
Se smrkanim udělejte hru(rada i pro vnučku Liduš).Postačí pinpongovy míček nebo smuchlaná kulička z papíru.Vy na jednom konci,dítě na druhém konci stolu.Ukažte mu jak nosem foukáte do míčku a dáváte gól dítěti-ono se snaží bránit bránu a taky začne foukat nosem směrem k vám.Tohle nám doporučila dr. z ORL.Dcera trpěla od malička chronickými rýmy.Je to i učení dýchání pro astmatiky,kteří mají neustále otevřenou pusu a jinak dýchat neumí.

Datum: 17.10.12 07:34

Taky pomáhá kápnout na polštář trošku Eukalyptové esence. Pročistí nos a líp se spí.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů