Poradna

Nokia 6300 - náhrada za ni

Od: Datum: 06.05.13 13:58 odpovědí: 7 změna: 12.05.13 17:39

Dobrý den,

Mám N6300 - jsem s ní velmi spokojená, jak se říká jako želva. Jenomže dosluhuje. Jsou tam funkce, kterých se nedkážu vzdát. Např. led diody, které blikají v případě nepřijatého hovoru, či došlé SMS, toto je vidět v pohotovostním režimu. Nebo další funkce u kontaktu: možnost přiřadit tón SMS i zvonění (písnička), video, obrázek atd. Dále protokol hovoru, upomínky, úkoly, kalendář, přehrávač i FM rádio nebo i možnost hlasitého hovoru, bluetooth. A dále se mi líbí i její design, a kombinace kov-plast. (mám radši hranaté telefony)

Jenže ať koukám, jak koukám, ale novější telefon, co by měl tyto funkce nevidím. Pokukovala jsem po Nokia Lumia 800 a výš, a ještě po LG Optimus L5 nebo L7 nebo L9. Na nokiích frčím přes 10 let. 6300 mám od roku 2008. Je pravdou, že Lumie tyto funkce namají a mnou vybrané LG taky ne?

Moc díky za rady.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.13 14:54
Předmět: RE: Nokia 6300 - náhrada za ni 

Moje C6-00 má kromě kovového rámu všechno.

doplněno 06.05.13 16:20:

Jako další mobil plánuji N97 mini.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.05.13 16:09

A co Nokia N9?

Datum: 06.05.13 16:11
Předmět: RE (2x): Nokia 6300 - náhrada za ni 

N9% je už hodně stará, pravda, že je ale ještě furt hodně dobrá. Ale ten OS to zabíjí (nedostatek aplikací, končící podpora). MeeGo se mi hodně líbí, ale už prostě nemá budoucnost = raději Lumia 800.

Datum: 06.05.13 16:09

Pokud chcete tlačítkové telefony, tak bych doporučil Nokii 6700 classic. Má vše, co požadujete (až na tu diodu). Učit se s ní nebudete muset, má totožný OS. Pokud chcete dotykový telefon, tak bych šel do WP. Android je zasekaný, divný a celkově není pěkný. WP 7 je opravdu docela dost osekaný (mám L800 - ale jsem spokojen), zkusil bych tedy WP8. HTC 8X má WP8, výbornou diodu zmeškaných hovorů, vyzvánění pro různé lidi s různým tónem, obrázky ke kontaktům... Protokol hovoru, upomínky, úkoly, kalendář a multimediální přehrávač nechybí. FM rádio by se mělo přidat v další aktualizaci (zatím jej lze poslouchat, ale nutnost mít internet v mobilu). Jediné, co HTC 8X nemá, je kov (Nokia ale připravuje další Lumii a možná bude kovová).

Závěr: počkal bych si na další Lumii, popřípadě bych koupil HTC 8X.

Datum: 06.05.13 17:38

A co Nokia Lumia 520?

doplněno 06.05.13 17:39:

*zed*

Datum: 06.05.13 19:11

Dobrý den, být Vámi tak bych si LG nekupoval, jsou strašně poruchové a poslední dobou hodně odfláknuté. Pokud chcete standartní Nokii s klasickými funkcemi a těmi nejmodernějšími technologiemi, abyste šel s dobou a zároveň měl své oblíbené funkce tak bych doporučil Nokii E52, Nokii E66, Nokia N95, N96. Ale pokud pokukujete už po něčem trochu jiném, tak bych doporučil brilantní Nokii Lumii 620, samozřejmě i všechny ostatní vyšší verze jsou velmi dobré. Přeji Vám šťastný výběr :) .

doplněno 06.05.13 19:14:

Nokia Lumia 520 je také velmi svižný a kvalitní telefon, ono se také víc než svižnost a kvalita u Windows Phonů nedá hodnotit, v podstatě jsou všechny stejné.

Od: vlapa
Datum: 12.05.13 17:39

Zdravím, také řeším čím nahradit dosluhující N6300. Velmi jsem si ji oblíbil a nerad se jí vzdávám. Používám ji pracovně hlavně na volání a nyní bych chtěl více používat emailovou komunikaci, když jsem mimo počítač. Na malém dipleji už to není ono. Můj typ je Nokia Asha 302 bez OS a s alfanumerickou klávesnicí nebo Nokia Lumia 620 s WP8. Máte někdo zkušenost s oběma? Recenzí jsem četl dost, spíš mne zajímají praktické poznatky - jak pohodlně se píše, použitelnost pro emaily, zprávy, apod. To ostatní už jsou bonusy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů