Poradna

Srážení vody - jak odstranit?

Od: Datum: 04.01.11 23:28 odpovědí: 23 změna: 09.01.11 19:52

#ff0000">Dobrý den.Prosím všechny o radu.

#ff0000">Rekonstrukce domu,

#ff0000">V minulosti stará kastlová okna,nenahozené omítky,nezatepleno. Voda zvláště v koupelně se nesrážela,zato byla zima.

#ff0000">Nyní:#ff0000">Kompletně zaizolovaný dům,zatepleno,nová dřevěná eurookna,i dveře,opět koupelna.Já vím,že se tam lidé koupou a voda - pára se vypařuje,ale znás soustu lidí,kteří nemají odvětrávání,mají zaizolovaný dům,nemají v koupelně ani okénko na větrání,přesto se jim nedělají "mapy" na zdi - (mokrá zeď) a neplesniví jim,jako mě.A v tom je celý zádrhel.Jak prosím tuto hodně důležitou věc napravit?

#ff0000">Vnitřek 15tka zateplovací vata,izolační folie + zelený sádrokarton

#ff0000">Z venku vrch terasy - 15-20 cm beton,který je nalitý na fólii,prozatím nekrytý.Pod ním staré,ale hodně pevné kolejnice (dříve chlív) a mezi hurdisky,kompletně vyschlé při rekonstrukci.

#ff0000">Jsou jen dvě možnosti,já si počkám,pokud jsem měla pravdu já,je to fajn,pokud ne,bude to problém.Děkuji mnohokrát za odpovědi.Moc si toho vážím.

doplněno 05.01.11 19:50:

Aha,vidím,že se zde množí pochyby díky mému zřejmě špatnému vysvětlení.Omlouvám se a pokusím se to napravit.

Předně se jedná o koupelnu,kde se sráží voda u stropního obvodu (pouze na některých místech),se dělají mapy s částečnou plesnivinkou.Ta je také na pár spárách u kachlí.Koupelna je podřezaná,zaizolovaná z venčí nopovou folii - tak spodní část. Co je týče vrchní části,je to,jak jsem psala už na začátku vše,s tím,že jako izolaci beru cca 15-20 cm skelné vaty mezi starou zdí (je hodně pevná),která zůstala a na které jsou již zmíněné chlívové kolejnice.To vše i s omítkou bylo kompletně suché,než se nasadila parafolie + skelná vata + sádrokarton.

Pronikáná vody z venčí jsem vyloučila 100 5tně,jelikož jak v létě,když prší,nebo na podzim nyní,když byly deště,krupobytí a obleva,byla zeď kompletně suchá.Jakmile se ale začne koupelna napařovat (koupání,sprchování,zapomenutá voda ve vaně atd),dělá se to znovu,opět na stejných místech.Ještě dodatek: Pod údajným vodičem - betonem...jak zde bylo řečeno,že je to skvělý "vodič",tak kompletně po celém prostoru (mimochodem bourání nepřipadá v úvahu,jelikož je to spodní část terasy,která stačí pouze pokrýt dlažbou) je položená jako sychr,rybniční fólie.Vím,že někdo bude mít námytky,ale je opravdu pevná a nebyla nijak poškozena při pokládce.

Snad je to vše,co jsem chtěla dodat,jsem si více,než 100%tně jistá,že voda se sráží ve vnitř domu,ne z venku,jelikž to by bylo zatékání.A to nehrozí.Díky bohu.Děkuji mnohokrát za Vaše rady.Opravdu si jich vážím.Pěkný den.

PS/ Prosím dealery a jim podobnéaaby mi nenabízeli různé přípravky a stroje od 5.000,- do 50.000,- Vše jde udělat kvalitně a hlavně levněji - neřkuli zadarmo.Děkuji.

Zasílám foto pro představu.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.11 06:56
Předmět: RE: Srážení vody - jak odstranit? 

jestli to dobre chapu mas :

1. beton

2. hurdy

3. izolaci

4. parozabranu

5. sadrokarton

a cely barak zateplen ze studene strany

zde je nutne za prve hodne vetrat a za druhe, zaizolovani z interieru tj. strop kde mas izolaci a studene hurdy + beton

zde je problem v izolaci se ti kondenzuje voda (vlhkost nema kam odvetrat, protoze ji mas pod stropen, ktery do nedovoluje)

izolace z interieru musi byt na studene strane odvetravana a parozabrana jen reguluje propustnost vzdusne vlhkosti

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.11 10:08

Pokud se jedná o odstranění vzdušné vlhkosti v koupelně,mohl bych Vám poradit použít odvlhčovač vzduchu SINCLAIR CFO-12E od firmy A-Z Thermo s.r.o. v ceně 4990,-kč.Tento přístroj používáme i k sušení prádla v koupelně a jsem přesvědčen ,že by Vám měl pomoci vyřešit Váš problém.

Od: magdon*
Datum: 05.01.11 16:18
Předmět: RE (2x): Srážení vody - jak odstranit? 

To opravdu, ale opravdu nevypadá jako skrytá reklama*smich*!

Upozornění od sys hejkal 06. 01. 2011 09:32:58
není to tak zcela jisté... Pravidla poradte.cz :- P3 - doporučení firmy nebo výrobku, na základě zkušeností v odpovědi na otázku, se nevztahuje k bodu Z3

Datum: 05.01.11 19:38
Předmět: RE (3x): Srážení vody - jak odstranit? 

Pokud mě někdo požádá o radu a podobný problém jsem řešil i já, tak neřeším zda něčemu dělám reklamu,ale mám snahu navrhnout řešení které mám vyzkoušené a po dobu zimních měsíců dozajista průvodní jevy vlhkosti odstraní.Pochybuji,že někdo bude v zimě bourat novou koupelnu.Plísňi na zdech se nechá v dnešní době zamezit i chytrou houbou.

Ohodnoceno: 2x

Od: chacki*
Datum: 05.01.11 19:56
Předmět: RE (4x): Srážení vody - jak odstranit? 

V tom případě se moc omlouvám,ale opravdu mi bylo nabízeno hodně nsmyslů.Moc mě to mrzí,ale každopádně děkuji.Jen by mě zajímala ta chytrá houba.Mám doma dvě,ale ty jsou k jídlu jedná se o Tibetskou houbu a Kombuchu Mějte se krásně a děkuji.

Datum: 05.01.11 20:49
Předmět: RE (5x): Srážení vody - jak odstranit? 

Výše uvedená chytrá houba se oficielně nazývá BIO REPEL a je balena v sáčku v suchém stavu a je k zakoupení v drogeriích asi za 270,-Kč.Jedná se o houbu ,která se výhradně živí plísněmi v omítkách a zdivu. tatik.

Datum: 05.01.11 20:00

Nevím,co je tady k smíchu.

Nevím,proč sem vůbe chodíte.

Zde jsou jen lidi,kteří chtějí pomoci jiným se stavbou,nebo údržbou domu,případně poradí se stavebními pracemi.Nemám zapotřebí zde dělat reklamu a už vůbec bych neposlala foto své koupelny,pokud by to byla reklama.

Nezlobte se,ale tohle není jednání.Buď mi poraďte,nebo se zde nezdržujte.Děkuji Vám a přeji krásný večer.

PS/ omlouvám se,pokud jsem byla hrubá,ale naštvalo mě to.

Datum: 05.01.11 20:04

Jejda,teď koukám,že to asi nebylo na mě. V tom případě se omlouvám ještě jednou,ale musíte dát reakci,ke komu to myslíte,jinak si to vezme pisatel - v tomto přípaě já - osobně,protože není označený.Tak pěkný den.Mimochodem na reklamy nejsem.mám ráda staré zaručené "babičkovské" rady a věci.COKOLIV.

Upozornění od sys hejkal 06. 01. 2011 09:40:41
správná poznámka chacki... stalo se Vám to samé jako jinému, ani on, ale ani Vy jste nedali vědět, komu je poznámka určená... (chacki 20:00), přestože má chacki pravdu, její reakce trochu rozčeřila vlny...ta omluva je zase uklidnila...
Datum: 06.01.11 13:20

Děkuji za upozornění a ještě jenou se omlouvám.Jsem tady asi podruhé po roce a moc se zde neorientuji,Chtěla jsem pouze znát názory.Děkuji a omlouvám se za rozčeření debatní hladiny

Datum: 05.01.11 17:00

Chapu dobre, ze se delaji mapy na strope a popisovana skladba se tyka take stropu tak jak to napsal standam.
Ja bych videl problem v tech kolejnicich. Kdyz to vezmu shora. 15-20cm betonu to je super vodic tepla(zimy), v techto dlouhodobych mrazech krasne promrza a vede chlad do kolejnic. Na nich uz kondenzuje vlhkost, ktera projde ruznymi netesnostni parotesne folie. Kondenzuje tam proto, protoze 15cm vaty jako jedineho izolantu v tom miste kolejnice je malo. Kondenzat nasledne stece na folii a bud si najde dirku nebo stece az ke zdi a flek se udela v rohu na zdi.
Pokud mam pravdu, nepomuze zadne vetrani a ani zadny odvlhcovac vzduchu. Resenim by bylo bud pridat vaty nebo vysekat beton na terase a pod novy dat extrudovany polystyren.
Zkuste vic vetrat, zkuste si pujcit ten odvlhcovac na nejakou dobu a uvidite zda to pomuze.

Datum: 05.01.11 19:16

chacki,

asi jsem nepochopil, vy máte vnitřní zateplení? "Vnitřek 15tka zateplovací vata"?

Každopádně plíseň je od srážení vlhkosti na studené stěně. Tomu se říká tepelný most a povrch stěny má teplotu pod hodnotou rosného bodu.

Nějak nechápu složení stěny v problematickém místě?

Datum: 05.01.11 20:02

jeste se optam

slozeni je

pises:

parozabrana - izolace - SDK?

nebo izolace - parozabrana - SDK?

je parozabrana v miste prostupu parotesne utesnena? plati i pro SDK vruty

jaky typ folie byl pouzit?

doplněno 05.01.11 20:03:

je parozabrana ve stiku se stenou parotesne utesnena?

doplněno 05.01.11 20:08:

je v koupelne ventilator?

osobne vidim jak je nad izolaci vysrazena voda a ta pronika

pokud je izolace po cele plose v teto tl. dukladne vlozena, tak na tepelny most to nevypada

Od: czapino
Datum: 06.01.11 07:10

Dobrý den,

Tepelný most tam žádný není,ale psotě vlhkost neprojde stropen,páč je nepropustný a nízký a tak se tvoří co se tvoří.Odvětrat ventilátorem (kvalitní,aby na to stačil vydržel,nehlučel s ložisky,časovačem,automatická žaluzie,senzor vlhkosti např.) Ten přístrojek na vzdušnou vlhkost je taky dobrý a je jich celá řada,ale je to takové doplňkové řešení. Pavel

Datum: 06.01.11 07:26

czpiano:

jj, jak pises nejlepe s hydrostatem

no, ale jeste jsme se nedozvedely zda je ci neni ventilator

to, ze nekde jinde je to OK nic, neznamena, je nutne vzdy posoudit zvlast a pokud zde chci mit koupelnu musim proto neco udelat

ne si jen rict zde bude vana a hotovo

zde se to samo nevyresi je potreba neco udelat a do toho patri ventilace

doplněno 06.01.11 07:30:

napr. ta rostlina v rohu, i kdyz se to majitelce libi (proc ne), tam nema co delat tj. dalsi zdroj vlhka a hlavne brani dostatecnemu proudeni vzduchu, to bouhuzel plati pro vsechny veci kolem (nad) vany, kde se bude drzet voda

jsou to detaily, ale dulezite

doplněno 06.01.11 07:31:

sorry ne czpiano, ale czapino

Datum: 06.01.11 13:44

Pro czpiano

Děkuji i Vám za vypsané detaily,ale ...

i Vám si troufám odporovat.Určitě máte pravdu,záleží na detailech a voda se zdržuje tak,kde nemá.nicméně,nejsem jediná,kdo má v kopelně schod,jak dole k vaně (což mi připomíná reakci od jiného uživatele,že je koupelna nízká,což není pravda,jelikož fotka je focena ze štokrdlátka a k vaně vedou 2 schody.Výška koupelny je hluboce přes 2.50 m - výška koupelny zde není relevantní ),tak i u vany jako rantl,nebo police z kachlí a už vůbec neznám žádnou ženu,která nemá v koupelně,jako jinde květinu,i když ...

Ty věci tam byly,jelikož se konstruuje a když se tato činnost provádí,je většinou nepořádek.

Taktéž se to týká květiny...Nehledě na to,že je uměla ,tak byla pouze ma toto místo postavena,aby nezavazela.(Příjde tam jiná )

Vážně se nestačím divit,jak jste tady skvělý a jak si všímát detailu.Skláním se před vámi a ze srdce děkuji. Pěkný den všem.L.

Datum: 06.01.11 13:53

chacki:

neni treba se hned certit

jen jsem chtel upozornit, ze takto vyskladane veci zadrzuji v miste vodu a brani vyvetrani tohoto mista a je zde moznost tvorby plisne

Datum: 06.01.11 14:57
Předmět: RE (5x): Srážení vody - jak odstranit? 

*smich*V pohodě,vážně nic se neděje,je to všechno o diskuzi,o debatě*vtip*.A čertit se?*smich**smich* ani omylem,jsem splachovací,ale díky moc.Alespoň se tady uvolnila atmosféra.Ještě jednou děkuji všem za rady a mějte se tady pěkně.Určitě se znovu objevím.Je pořád co zdokonalovat.*slunce*

Datum: 06.01.11 13:24

Děkuji Pavle za odpověď.Žádné doplňkové řešení nechci,ventilátor nebyl,ode dnešního dopoledne je a snad bude fungovat,jak má.Má vše,kromě automatických žaluzií,ty jso nahrazeny klapkou uvnitř.Kraje - umělohmotný roštík.Děkuji,pěkný den

Datum: 06.01.11 13:25

Zase mi to hodilo odpověď dolů.Tentokrát za to nemohu.Taspodní odpověď byla pro Vás Pavle.Pěkný den.

Datum: 06.01.11 18:02

pane tazateli, @chacki :

Zcela jistě jde o tepelný most! Je to fyzika a ta se nedá oblbnout! Teplota povrchu stěny je pod hodnotou rosného bodu. Tolik teorie.

Položím doplňující dotaz. když v rohu co je ta kytka (doufám že je to kytka) asi 5 cm vpravo a 1cmod SDK POMYSLNĚ provrtáte stěnu směrem ven, jakým materiálem projde vrták.

Vrt veďte POMYSLNĚ rovně i šikmo vzhůru,

doplněno 06.01.11 18:45:

hm, asi jsem měl napsat jakým materiálem, z čeho a jaký druh a kolik cm.

Cihla je velice široký pojem, od zvonivých pevnostních v pevnosti v Jaroměři až po 49 STI, přes hliněnou nepálenou?

Neobtěžuji dotazem?

Datum: 06.01.11 18:30

Cihlou...*vezen*

Datum: 08.01.11 00:16

Nemohu posuzovat technologické složení stropu , stěn a podlahy v koupelně. Jisté je, že chlad z venkovní strany prostupuje stropem dál, než je přípustné a rosný bod je téměř na vnitřní straně stropu, jednoduše řečeno strop je velmi studený ve větších mrazech a vypařující se voda se sráží na stropě a tam kondenzuje. to znamené že strop je vlhký a na takovém povrchu se usazují vzdušné spóry plísní. pokud je malba, která ještě plísně podporuje, tak je na problém ideálně zaděláno.Zkuste dýchnout na studené sklo, orosí se a teplé, to ne. Měli jsme podobný problém, jenom v menším rozsahu a velmi jsme jej potlačili tím, že jsme odpstranili plíseň odstraňovačem, znovu opatřili novou malbou s obsahem protiplísňového prostředku, ale hlavně v místnosti udržujeme teplotu( v našem případě stačíla 19 st. C), strop je teplejší a voda na něm nekondenzuje. Je to sice energeticky náročnější, ale plíseň nám zmizela. Větráme třeba třikrát denně, ale velmi krátce, aby stěny neprochladly. Shrnuto, topit a větrat!

Datum: 09.01.11 19:52

pane Ladko, plíseň je na stěně! nad kachličkou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů