Poradna

ZAPOJENI KOTLE

Od: Datum: 31.10.10 14:36 odpovědí: 5 změna: 31.10.10 21:08

zdravim, topenari mi zapojili novy kotel s kombinovanym bojlerem viz schema(omluvte kvalitu nejsem konstrukter:))

cerpadlo bude ovladane priloznym termostatem.na radiatorech jsou termo hlavice.

1.nevim zda je dobre zapojen bojler,je mi divne ze privod je pripojen az za 4cestnym ventilem a ne primo za vystupem z kotle, u bojleru nejsou zadne paky,ventily ani zpetna klapka,po vychladnuti kotle mi tedy bude bojlerova el. spirala nahrivat topny okruh?to neni dobre...

2.pak nevim jak pracovat s nastavenim 4 cestneho rucniho ventilu?topenar rikal ze ho mam nechat cca 75% otevreny.

3.znate nejake vylepšeni tohoto zapojeni?regulace atd...

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.10 15:19
Předmět: RE: ZAPOJENI KOTLE 

Boiler by měl být zapojen před čtyřcesťákem,přímo za kotlem, nejlépe přes své čerpadlo ovládané od teploty boileru.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.10.10 18:25
Předmět: RE (2x): ZAPOJENI KOTLE 

diky za odpoved,jak namerim teplotu na bojleru?to bych musel mit dve cerpadla a dva termostaty?

doplněno 01.11.10 19:42:

no chlapy to tu nejste nikdo kdo by poskytl vycerpavajici odpoved?

Datum: 31.10.10 19:46
Předmět: RE (3x): ZAPOJENI KOTLE 

Ano co to je za odborníky. Bojler musí být před čtyřcestným ventilem. Vlastní čerpadlo je dobré, ale není nutné pokud se zřídí v připojení injektor.

Datum: 31.10.10 20:02
Předmět: RE (4x): ZAPOJENI KOTLE 

co je to za pripojeni a kde sezenu injektor?

Od: lui®
Datum: 31.10.10 21:08
Předmět: RE (4x): ZAPOJENI KOTLE 

Souhlas s tím připojením před 4C. ventil.

Já jsem připojil ohřívač TUV přes elektroventil, který je ovládaný termostatem na ohřívači TUV. Tím si mohu libovolně nastavovat teplotu vody v ořívači TUV.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů