Jaká je Vaše spotřeba teplé a studené vody?

Od: Datum: 11.07.10 12:53 odpovědí: 5 změna: 16.07.10 10:07

Dobrý den,
zajímala by mě vaše roční spotřeba vody. Tedy v těch případech, že máte vodoměry na studenou a teplou.
Já jsem v minulém roce protočil podle vodoměrů 79m3 teplé a 54m3 studené. Půl roku jsme tu byli dva, po zbytek roku jsem tu byl sám.
Zaráží mě tak velká spotřeba a hlavně obrovský nepoměr, kdy teplé je mnohem více než studené.
Letošní půlroční odečet je 21m3 teplá a 12m3 studená. Spotřeba menší, ale nepoměr teplé a studené (skoro dvojnásobek) stále trvá.
Jakou tedy máte roční spotřebu vody vy a v kolika lidech v bytě?
Sprchuji se max. 9x týdně. Vana žádná. Nádobí minimálně pod tekoucí vodou. Nemám myčku. Pračka tak 2x týdně. Záchod má šetřící tlačítko.
Děkuji za vaše odpovědi.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.10 15:49
Předmět: RE: Jaká je Vaše spotřeba teplé a studené vody? 

2 dospělí 1rok 35m3 studené a asi 10m3 teplé. O víkendu býváme občas mimo (60% zde, 40%mimo). Poměr Teplá = 2x studená je divný. Obvyklé je to obráceně, Teplá = 0.5 x studená. Avšak výraz teplá v našem případě znamená (v panel. domě) cca 60stC (tj. pro mě hodně teplá).

Od: indy3d*
Datum: 11.07.10 15:51
Předmět: RE (2x): Jaká je Vaše spotřeba teplé a studené vody? 

Děkuji za stručnou a vyčerpávající odpověď

Datum: 11.07.10 17:05

Dávám k dispozici svoje údaje za 2 dospělé osoby

za rok 2008 - studená voda 50,0 kubíků, teplá voda 57,0 kubíků

za rok 2007 - studená 46,0 teplá 48,0

za rok 2006 - studená 51,0 teplá 56,0

za rok 2005 - studená 49,0 teplá 61,0 (to byl doma ještě syn, měl děsný zlozvyk učit se ve vaně)

Dokonce jsem byla při předávání vyúčtování napomenuta domovním důvěrníkem :D, že máme vysokou spotřebu teplé vody. No zaprvé si to zaplatíme, a zadruhé jsem několikrát poukazovala na to, že u nás teče tak vlažná voda (naměřila jsem třeba i jenom 40°C), že musím "teplou" pustit naplno a nemohu ji ředit studenou, jak to patrně bylo konstrukčně zamýšleno. Nemůže to být i Váš problém?

doplněno 11.07.10 17:16:

Když už tak listuji v dokladech, v roce 2004 jsme měli studené 49 a teplé 64, ale když jdu hodně zpátky, byli jsme doma trvale 3 a v roce 1998 jsme měli spotřebu 51 studené a 37 teplé. Někde je něco špatně. Ale tenkrát tekla "teplá" voda úplně vřelá.

Datum: 16.07.10 10:07
Předmět: RE (2x): Jaká je Vaše spotřeba teplé a studené vody? 

tady je krásně vidět jak teplá voda není to co bývala, někde o tom byl článek... je rozdíl jestli přiteče voda o 50°C nebo jen 40°C. Co si ještě pamatuju, tak každý rok to bylo o kousek horší. Na Vás je jen si pohlídat, aby teplá voda tekla teplá ještě v mezích, které jsou ve smlouvě.

Od: tomason*
Datum: 11.07.10 18:07

SV50 TUV 31 2osoby ,sprcha má termostatickou baterii,myčka,pračka sprchujeme se každý den oba.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů