Zateplení půdy volně položeným polystyrenem

Od: Datum: 10.03.10 14:55 odpovědí: 19 změna: 26.03.10 09:57

V minulé poměrně krátké době jsem se setkal se ,,zateplováním ,,půdy volně položeným polystyrenem.Řekne mi někdo,jak moc to pomůže?Rád bych něco podobné chtěl taky použít,ale nejsem si moc jistý účinností tohoto vynálezu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.10 15:46
Předmět: RE: Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

to není žádný nový vynález, samozřejmě že to zateplí, ale je tu další věc, srážení vodních par.

Datum: 10.03.10 15:50
Předmět: RE (2x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

A jak je to s těma párama?Dost mne to zajímá.

Datum: 10.03.10 17:26
Předmět: RE (3x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

z teplé strany, z místnosti se tlačí parciálním tlakem vlhkost do všech stran. Projde i stropem a narazí na studený EPS, tam se srazí do kapek a bude vlhko pod polyšem. Jak hodně a jak dlouho bude vysychat je těžké přesně určit. Proto se používá parotěska (na teplé straně) nebo se používá vata, protože má větší paropropustnost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.03.10 17:54
Předmět: RE (4x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Ale já ten strop potřebuju částečně pochůzný.Dá se nějaká folie nebo textilie pod EPS aby srážení par zmírnila?Nechci mít stropy jako bouřkové mraky.V budoucnu plánuji na té podlaze i bydlení s podlahovým vytápěním.Tudíž to budu po nějaké době rušit.Teď se to nevytápí a zateplení střechy je momentálně k ničemu.Postupy zateplení,rosení a rosné body mi jsou známy.Položení volného EPS mi není jasné.Unik tepla do nevytápěného prostoru mi určitě zmírní.Ale jak vyřešit tu vlhkost?

Datum: 10.03.10 17:59
Předmět: RE (5x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

ale Váš problém je dávno vyřešen zkušenějšími a chytřejšími. Třeba: http://milancukrar.papricka.cz/pochozi-podlaha/#1

Až se rozhodnete udělat podkroví, tak vatu z podlahy vyndáte a vložíte správně a kvalitně mezi krokve a pod krokve.

Pokud potřebujet podrobnosti:

ICQ 55180641, skype: milancukrar

Datum: 10.03.10 18:02
Předmět: RE (6x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Zateplení mezi krokve mám už vyřešeno.Ale na studené půdě je nefunkční.

Datum: 10.03.10 18:05
Předmět: RE (7x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

ano souhlas, rozhodnutí je na Vás

Datum: 11.03.10 07:09
Předmět: RE (8x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Díky Milane.

Jsem zase na začátku otázky.Krokve mám dostatečně zatepleny-28.cm orsil.Ale ja ještě potřebuji vyřešit únik tepla do půdních prostor.Ten strop je v novostavbě.Betonový.Takže nějaké konstrukce pro vatu mi cenu ještě navýší.Ale přesto díky.

Datum: 11.03.10 09:16
Předmět: RE (9x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Ale pokud máte již zateplen půdní prostor 28cm vaty (které) tak Vás chválím. Pak nevidím důvod proč zateplujete strop (nebo proč jste zateplil vazbu, ale to je Vaše rozhodnutí. Nic mi po něm není. Ale zpět ke stropu.

Cosi na zakrytí polyše byste dávat stejně, takže jen navýšení ceny o coulové prkna široké třeba 10cm. Ale opět je to na Vás, co si dáte.

Máte vespodní místnosti na stropě parotěsku?

Datum: 11.03.10 12:07
Předmět: RE (10x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Parotěsku na stropě nemám.To jsem zjistil,když mi dělali omítky,folii zedníci nedali a byli posléze vyhozeni i za jiné nedostatky.Ale to sem nepatří.

Od: paaja*
Datum: 25.03.10 11:04
Předmět: RE (10x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Mám nad přízemím v novostavbě strom z Miaka a nezateplenou půdu. Chci strop seshora zateplit vatou do dřevěného roštu, přes který přijdou pochozí prkna nebo desky. Dát pod celou konstrukci parotěsnou fólii? Jakou?

doplněno 25.03.10 11:05:

smozřejmě, že je tam stroP *smich*

Datum: 25.03.10 13:08
Předmět: RE (11x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Ne. nedávat, páč Tam Vám je k ničemu. Ale pozor, jaký materiál na zakrytí, prkna ano, desky jen některé (spíše žádné)

rošt nějak podobně, : http://milancukrar.papricka.cz/pochozi-podlaha/#1

Datum: 25.03.10 13:29
Předmět: RE (12x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

... čili nechat vodní páry volně prostupovat až na půdu a tam je odvětrat (?) Dobrá. A kdybych na půdě vybudoval obytný prostor? Má pak parotěska pod podlahami smysl?

Datum: 25.03.10 14:22
Předmět: RE (13x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

paaja, nemá smysl ani folie ani vata na podlaze (tepená izolace)

Datum: 26.03.10 07:04
Předmět: RE (14x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

Milane, ještě jeden dotaz prosím: projekt počítal původně se skladbou podlahy na půdě 10cm polystyren - folie - 5cm anhydrid. Půda nevytápěná ale střecha zateplená. Připadá vám tato skladba z hlediska prostupu vodních par přes strop vyhovující?

Datum: 26.03.10 08:42
Předmět: RE (15x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

paaja, ale to je nějaké chyba, buďto nechápu, nebo je něco divného.

"podlahy na půdě 10cm polystyren -folie- 5cm anhydrid...hlediska prostupu vodních par ..."

předně nevím proč 10 cm EPS, když to nemá být tepelně izolováno, je tam kročejový, nebo jaký polyš?

teplo bude utíkat do nevytápěné půdy a tam je izolováná půda, aby nebylo chladno na půdě? nechápu důvod, ale nemusím vše vědět.

jestliže je pod Anhydridem folie (musí být) tak to nemůže být paropropustné.

Datum: 26.03.10 09:29
Předmět: RE (16x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

" ... jestliže je pod Anhydridem folie (musí být) tak to nemůže být paropropustné ... " ano, určitě není, a tam směřoval můj dotaz: jestli tímto není zaděláno na problémy s vlhkostí na a ve stropě

EPS neměl být kročejový ale tepelně izolační - je to půda. Vy myslíte, že když je zateplená střecha, není nutné zateplovat stropy? Já myslím, že je. Na nevytápěné i když zateplené půdě bude vždycky nižší teplota než v interiéru ...

Ale to jen tak, abych neumřel úplně hloupý. Toto řešení jsem opustil, zateplím jen strop, střechu ne.

Od: rv
Datum: 25.03.10 14:55
Předmět: RE: Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

U volně loženého polystyrénu na půdě asi budou tepelné mosty mezi deskami podstatně zhoršovat jeho izolační schopnost. Naskládat ho bez mezer se vám nepodaří. Další zhoršení může být profukující vítr, který dále izolační schopnosti zhorší. Jako dočasné řešení dobré, pro konečné řešení to asi není.

Datum: 26.03.10 09:57
Předmět: RE (2x): Zateplení půdy volně položeným polystyrenem 

V jedné vrstvě bez mezer se to určitě nepodaří. Proto se vodorovné izolace pokládají nejméně ve 2 vrstvách "na vazbu"

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů