Poradna

Jak odizolovat dům proti vlhkosti

Od: Datum: 18.11.08 16:51 odpovědí: 5 změna: 13.01.09 03:15

Poraďte jak odizolovat dům zvenčí proti vlhkosti. Část je posklepena, část ne. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: technikjirik*
Datum: 18.11.08 17:22
Předmět: RE: Jak odizolovat dům proti vlhkosti 

z čeho je zdivo? Cihlové nebo kamenné? jak vysoko na terénem je první obytné podlaží? jak hluboko jsou základy od terénu? je dům v řadové zástavbě? pokud ano je na konci řady? je k domu přístup ze všech stran? pokud ano kolik místa okolo domu máte k dispozici?... zodpovězte na tyto otázky a pak budeme postupovat dál... Také zkuste tento odkaz http://www.jirikovovideni.eu/…ar/zavady/vlhkost_staveb.html

Datum: 19.11.08 10:28

zvenčí... po zodpovězení si výše položených otázek se to jistě domyslí přesněji, ale obecně (jen jako námět k rozjímání, ne že to podle tohohle rovnou půjdete udělat, to by nemělo smysl):
Okapy svést tak, aby se voda navracela.
Zjistit si hydrogeologii, podívat se na mapu kudy vede vodovod a kanál: vždycky prosakujou. Vždycky tečou. Zkrátka zjistit, odkud a v jaké hloubce je mokro.
Má voda z mokrého směru kudy jinudy odejít, případně mám kudy odvádět melioraci? (Tohle bude mít rozhodující vliv na volbu metody)
Odebrat si vzorek materiálu z různých hloubek kolem domu (posouzení únosnosti - zásahem do vodního režimui se to celé změní, tak aby se třeba nepodmáčely jíly, které doteď třeba byly v dobré vlhkosti).

Datum: 19.11.08 16:24

Paní Ivo, ptáte se na svépomocný postup, nebo strojní od dadavatelské firmy,
Pokud je to první, můžu napsat postup prací na tři stránky. Osobně jsem odizoloval více jak 150 bm zdí, ze smíšeného zdiva od tloušky 60 do 90 cm.
ICQ 55180641
mailto: milan.cukrar@volny.cz
doplněno 19.11.08 16:25:

i s fotkama

Datum: 19.11.08 22:22

Mnoho rad tu padlo.Ale jak jme to dělali my.

Dům je částečně z kamene,častečně na kamenné podezdívce cihlový.Nejprve se opravila střecha a okapy se svedly do rybníčků se spádem do kořenové čističky.Okolo celého domu jsme vykopali rýhu do hloubky asi 70 cm a položily se se spádem meliorační husí krky a zasypali je štěrkem.Uvnitř jsme vykopali celou podlahu do 60 cm položili hydroizolaci,tepelnou izolaci beton a do něj trámky.Na ně jsou položeny prkenné podlahy.Na stěny je proveden obklad sádrokarton ,do mezery jsou umístěny větrací otvory nahoře i dole kvůli cirkulaci vzduchu.Zatím se nikde nevyskytly projevy vlhkosti,přesto,že je okolo vysoká hladina spodních vod,možná spíše náplavové vody.Sklep,tři metry od domu je neustále plný vody a musí se neustále odčerpávat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: kocan*
Datum: 13.01.09 03:15

Před 30 lety jsem koupil starý domek z jedné strany utopený 30cm pod terén.Zdivo kamenne,uvnitř

vlhkost až 1.5m vysoko..Každý tvrdil že se to nedá zvládnout pro bydlení.Přesto jsem do toho šel.

Než popíši postup Vám musím říci že dům je uvntř absolutně bez vlhk. na stěnách a plísní i když manželka denně vaří a to horší věší prádlo v koupelně ale proto že je tam větr.mrížka do sist.

který popíši. 1. Dům jsem odkopal 1m hluboko přiložil ipu a provedl drenáž.

2. Vykopa lpodlahy, beton, izolace - přetažena 10cm na obv.zdivo

3. Kolem všech obvod.zdí, na vytvořenou izolační vanu jsem obezdil 10 příčku

se vzduchovou mezerou asi 10cm.,vytvořena vzd. izolace

do výšky 2m a uzavřel s ob. zdí,tím vznikla polička kterou obl dřevem

důležité je udělat na jedné straně obv.zdí díru z krze obv.zdivo dole a proti

nahoře .musíte zdvojit kvůli vchodu do domu., musí se vytvořit průvan mezi

zdmi.Já jsem ještě zabudoval do průduhu větrák a občas ho nechám 1.h běhat

po 10 letech tak 1 za měsíc. .vnitřní příčky které jsou cihlové jsem podboural

a vložil izolaci. apsolutně sucho ,topím krb.kamny. mimochodem padla na

počátku sázka že nebude nalezena po třech letech vlhkost -sud piva byl můj.

Přeji vám at sevaše řešení povede. jsem z ústi ,mužu ukázat pokut to nemá

daleko kocanjir@seznam.cz

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů