IPA vs tekutá lepenka

Od: Datum: 09.07.12 08:07 odpovědí: 40 změna: 10.08.12 12:07

Je lepší jako hydroizolace klasický pás IPY nebo tekutá lepenka? Také se říká/lo, že IPA není v domácím prostředím příliš vhodná kvůli škodlivým látkám. Chtěl bych odizolovat podlahu ve staré zděné chatičce, kde je jen vrstva betonu, jenže mám cca 1cm místa. Můžu dát na IPU nebo tekutou lepenku rovnou např. hobru a plovoucí podlahu?

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.12 08:16
Předmět: RE: IPA vs tekutá lepenka 

Lepenka (jak IPA, tak tekutá) se do "interiérů" normálně dává, škodlivosti bych se já osobně nebál. Spíš mě zaráží ta skladba podlahy - pochopil jsem, že se nechcete obtěžovat s vybouráváním betonu a IPU dát "navrch" a přikrýt to hned pochozí vrstvou. Jinými slovy, k čemu to má sloužit? Pakliže jako hydroizolace (k čemu jinému taky), tak se bude beton dál rozpadat? A jak tu lepenku napojíte na hydroizolaci ve zdivu? Není lepší ten beton vymlátit a udělat to pořádně? Jinak pásy i tekutá lepenka mají z hlediska hydroizolace vlastnosti podobné, na rovné plochy je levnější a rychlejší použít pásy, na zbytek tu tekutou...

Ohodnoceno: 0x

Od: papillon*
Datum: 09.07.12 20:13

Jedná se o starší zděnou chatku. která bude normálně k občasnému užívání. Normálně se podlahy dělají že je zásyp, 1. beton, pak hydroizolace, na tom třeba tepelná izolace, 2. beton nebo dřevěné desky a finální povrch. Takže nevidím problém, proč bych nemohl dát IPU na ten beton a mít jen zásyp, beton a hydroizolaci. Beton se nerozpadá, je v pohodě. Nevím čeho bych docílil, tím že bych starý beton vyboural a pak tam dělal nový. Zdivo izolované není a na podřezání momentálně nemám dost peněz, tak chci aspoň tu podlahu udělat izolovanou.

Datum: 09.07.12 21:50
Předmět: RE (2x): IPA vs tekutá lepenka 

Dle mého názoru absolutní nesmysl. Pakliže dáte na současný beton, který není izolován proti vlhkosti lepenku, voda se zastaví u té lepenky a beton se začne rozpadat. Proč se nerozpadá teď? Protože voda se může odpařovat a beton "dýchá". Ten rozpad by nevadil u podklaďáku, ale jestliže se Vám bude rozpadat jediná nosná vrstva, je to špatně. Další chybu vidím v "Zdivo izolované není a na podřezání momentálně nemám dost peněz, tak chci aspoň tu podlahu udělat izolovanou." - jakmile kvalitně uzavřete podlahu a nenavaříte izolaci zdiva, půjde všechna vlhkost z podlahy do zdí... proto se dělají vany, kdy se navaří izolace podlahy na izolaci zdiva. Nicméně, je to jen můj názor, já bych se bál vyhozených pěněz...

Datum: 09.07.12 22:12
Předmět: RE (3x): IPA vs tekutá lepenka 

Dle mého názoru absolutní nesmysl. Pakliže dáte na současný beton, který není izolován proti vlhkosti lepenku, voda se zastaví u té lepenky a beton se začne rozpadat.

to je takový nesmysl, až nevěřím že je to myšleno vážně

To by se musel každý barák rozpadnout. páč má vždy beton, lepenka beton...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.07.12 22:17
Předmět: RE (4x): IPA vs tekutá lepenka 

Milane, nevytrhávejte prosím mé věty z kontextu Tazatel chce na neizolovaný beton položit lepenku a na to hned pochozí vrstvu. Bez napojení na hydroizolaci zdi. To je dle mého názoru ten nesmysl...

Datum: 10.07.12 18:26
Předmět: RE (5x): IPA vs tekutá lepenka 

cepagis,

pochopil jsem tazatele dobře, a je přeci normální položit na neizolovaný beton lepenku-hydroizolaci.

To že nedá lepenku až pod zdi a ž ven je sice nevhodné řešení, ale možné. Nikdo z nás nevíme, jak velkou vlhkost má v domě. Ujiš´tuji Vás, že jsem viděl spoustu podlah bez lepenkou pod zdí. Myslíte že vlhkost (kde se tam vzala) z prostředka místnosti se rozrběhne všechna do zdí?

Každý má nějaký názor, ale hlavně jsem chtěl raagovat na Váš text, že se beton rozpadne. Pokud jsem se Vás dotkl, omlouvám se, nebyl to můj záměr, ale beton pod lepenkou může být ve vlhku...

Datum: 10.07.12 18:51
Předmět: RE (6x): IPA vs tekutá lepenka 

Milane, nedotkl, rád s Vámi diskutuji, myslím že jste zde jeden z nejlepších rádců zde, ale někdy prostě musím nesouhlasit

Dle mého názoru jsou to prostě vyhozené peníze. Ano, samozřejmě se běžně dělá beton-lepenka-beton. Jenže to není tazatelův případ.

Co se týče Vašeho názoru "Myslíte že vlhkost (kde se tam vzala) z prostředka místnosti se rozrběhne všechna do zdí?". Ano, pakliže udělá nepropustnou hydroizolační vanu pod podlahou, musí vlhkost někudy ven. A každý, kdo tak učinil a neošetřil hydroizolace zdí (buď zcela chybějící nebo již nefunkční) mi potvrdí, že i původně suchá zeď najednou vlhne.

"Kde by se tam vzala", to zase snad nemyslíte vážně Vy Hydroizolace proti zemní vlhkosti se dělá právě kvůli zemní vlkosti, prostě vzlíná odspodu a je úplně jedno, zda je to na kraji nebo rohu místnosti. Také jsem nevěřil, při rekonstrukci zahradního domku jsem vyboural podlahy až na zeminu (pískový zásyp), na botách nebo větrem se dovnitř dostala semínka plevele. A za ten rok, kdy byla podlaha v domku hliněná, byly některé rostlinky i půlmetrové... Nějaká vlhkost je asi živila A podotýkám, že spodní voda nikterak vysoko není.

Datum: 10.07.12 19:15
Předmět: RE (7x): IPA vs tekutá lepenka 

Vážený pane Cepagisi, ulevilo se mi. Jsem rád, že se na mě nehněváte. Jsem rád, že se mnou nesouhlasíte. Jsem rád, že můžeme vést polemiku ve slušném textu, byť se sebou nesouhlasíme. Domnívám se, že pro tazatele je to správné, alespoň si bude moci vybrat z více názorů.

Vlhkost v podloží, pokud tam nebude tlaková voda, tak vlhkost zkrátka zůstane pod lepenkou. Tak jako v nových domech. To že nemá beton lepenku beton je úplně jedno. Je jedno co se na hydroizolaci položí. Opět ze zkušenosti, beton, lepenka, 2x EPS 100Z 5cm. OSB a lino. Je to OK.

A každý, kdo tak učinil a neošetřil hydroizolace zdí (buď zcela chybějící nebo již nefunkční) mi potvrdí, že i původně suchá zeď najednou vlhne. já to určitě nepotvrdím, ale to nevadí. jen rozeberu že pokud je podlahu vlhká, musí být i stěna...

to že větrem se dostane plevel a klidně tam bují je naprosto normální, klidně se to stane i na ploše, kde je kvalitní hydroizolace. Ale to jdeme jiným směrem.

Tazatel má starý barák, nemá na hydroizolaci stěn, ale klidně příští rok, nebo za dva již bude mít prostředky a pak napojí tu lepenku i pod zdi. Přeci nedá dřevěnou podlahu na vlhký podklad...

Přeji hezký podvečer a ostatním taky slušné debaty...i když spolu nesouhlasí...

Datum: 10.07.12 19:26
Předmět: RE (8x): IPA vs tekutá lepenka 

Nevím, připadá mi to jako polovičaté řešení. Představa, že udělám finální podlahu včetně plovoučky a za rok dva to rozebírám, abych napojil hydroizolaci stěn, je strašná. Opačně to udělat lze, hydroizolaci stěn udělat delší, schovat to a pak udělat podlahu... ale stejně bych to v zájmu "z jedné vody načisto" udělal raději najednou

I Vám pěkný večer!

Datum: 10.07.12 20:07
Předmět: RE (9x): IPA vs tekutá lepenka 

jasně že je lepší hned i pod zeď, ale tazatel nemůže..

on ale pak nemusí rozebírat podlahu... páč teď bude přemýšlet, zaškrábne lepenku 10 cm do spáry cihly...

Od: ghjk
Datum: 11.07.12 11:18

Vlhkost v podloží, pokud tam nebude tlaková voda, tak vlhkost zkrátka zůstane pod lepenkou.

Teď se vlhkost odvětrává přes beton, pokud se to uzavře, tak vlhkost zůstane pod izolací a odvětrávání přes beton skončí = stoupne vlhkost podloží = zdí začne vzlínat víc vlhkosti přes žádné nebo špatné hydroizolace. Pokud jste to někde izoloval podlahu a vlhkost se nezvýšila, tak buď byly izolace zdi v pořádku nebo jste měl opravdu štěstí.

Podle popisu by to ale chtělo udělat zgruntu, podříznout, vybourat ty předstěny a udělat podlahu najlíp odvětrávanou... Teď bych nedával izolaci + plovoučku, ale bez izolace dřevěnou podlahu napuštěnou olejem (dřevo před položením nechat aspoň týden v místnosti aby nabralo vlhkost prostředí + nezapomenout na mezeru u zdi na dilataci

Od: mildagsxr*
Datum: 09.08.12 21:33

Dobrý den pane Milane, mám dotaz ne k podlaze, ale chtěl bych upravit boky základové desky cca 50cm na terénem proti vlhkosti. Deska má hidrouizolaci lepenkou pak cca 10cm beton se sítí, pod ipou je kolem ztracené bednění, dřív než budu nalepovat polystyren k zateplení , myslel jsem na hydroizolaci boku. Přohrnuto bude cca 20-30 cm štěrku někde zámková dlažba, , myslel jsem jsem, že by tekutá lepenka boky ochránila. Možná je to zbytečné...děkuji

PS . zemina je skoro čistý jíl, nevsakuje vodu, proto bych chtěl kolem dokola udělat kačírek

Datum: 10.08.12 12:07

Mildo, zdravím,

nevím zdali jsem pochopil Váš dotaz. Asi máte vodorovně hydroizolaci, které Vám přesahuje ven přes desku 10cm. Asi chcete lepenku ohnout dolů, a k bokům přiložit svislou hydroizolaci, na tuto přilepit tepelnou izolaci XPS?

Ok, není třeba pod XPS dávat další hydroizolaci svisle, není třeba dávat nopovku na XPS, pokud se budete chovat k XPS slušně. (naházet ostré kameny)

PS. proč chcete aby Vám voda vsakovala dolů, proč jí nenecháte odtéci na povrchu mimo domek?

Osobně bych byl rád, kdyby se děštová voda nevsakovala do podloží, ale odtékalo pryč...

Datum: 09.07.12 22:14

klasický pás Ipy?

co tím myslíte?

svařitelnou lepenku V 60S35?

se skelnou rohoží?

tekutá lepenka je o jiných penězích..

klidně na beton dáte lepenku, svaříte a položíte hobru... ale není to postup ok.

spoje nadělají boule, co použijete na hobru...

špatný postup...

doplněno 10.07.12 18:31:

papillone, měřil jste vnitřní vlhkost?

Jsem přesvědčen, že jí nemáte tolika, abyste se musel obávat nepříjemností...

Takže Vaše navrhovaná skladba je: podkladový beton, svařitelná lepenka, hobra, dřevěná podlaha?

Já bych do toho šel. lepenku bych ukončil 1cm od zdí, rovněž tak podlahu a začistl "zacvakavacící" lištou okolo. Pro jistotu se mužete každý půl rok podívat pod jednu lištu, co se tam s tou vlhkostí děje...

Od: takhlene
Datum: 10.07.12 01:41

Cepaqis má pravdu, dát izolaci na beton bez napojení na izolaci zdí je špatně - vlhkost uzavřená pod podlahou půjde do zdi a ta začne vlhnout a plesnivět.

Podlahu buď nechte dýchat, nebo to vybourejte a udělejte odvětrávanou podlahu (tvarovky Igloo nebo podobná dutina pod podlahou)

Datum: 10.07.12 07:56
Tak mi prosim poradte jinak. Jak to mam tedy spravne udelat, kdyz si memohu financne a kvuli jinemu pristresku nalepenemu na chatce dovolit podrezani, ale chci mit v chatce drevenou podlahu? Ma predatava byla ta lepenka, samonivelacni hmota na srovnani, igelit, miralom a obyc. plovoucka. To jsem pochopil, ze je tedy spatne. Jak tedy podlahu bez podrezani zdi?
Datum: 10.07.12 08:15

Ono to podřezání není ani tak finančně náročné, pakliže do nedělá firma, ale uděláte to svépomocí. Je to však náročné na čas a docela dřina. Na druhou stranu, pakliže se jedná o chatku, nebudou zdi příliš silné, přístřešek nalepený k chatce bude také jistě řešitelný. Jestliže jsou zdi do 45cm, lze to dělat i v jednom člověku. Stačí koupit lepenku (vyztuženou skelnými vlákny) a nechat udělat několik dřevěných (dubových) klínků (někdo je nedoporučuje, já to tak dělal). Problém dýchání té podlahy je skutečně v tom, že pakliže izolovaná není, odpařuje se vlhkost rovnoměrně do místnosti. Když to uzavřete neprodyšnou vanou, půjde (dřív nebo později) vlhkost do stěn. Když se tomu chcete vyhnout, neizolujte vůbec, ale nepokládejte plovoučku, ale na dřevěný rošt zase jenom dřevo. Prostě neuzavírat podlahu. Příklad z praxe: dům z třicátých let, dřevěná podlaha, v jedné místnosti pouze dřevěná podlaha, v druhé na dřevěné podlaze linoleum. Podlaha v první místnosti naprosto zdravá, ve druhé (pod linem), plesnivá a rozpadlá...

Datum: 10.07.12 23:01
Dekuji za rozvedení diskuse, spoustu veci jsem pochopil. Dve ze ctyr zdi opravdu mirme vlhke jsou, ale pri beznem uzivani ( topeni a vetrani) je to v poradku, plisen tam nikdy nebyla. Ohledne te lepenky, mel bych ji tedy udelat delsi zasunout do spary nebo tedy ukoncit kousek od zdi? Kdybycb tedy nekdy nakonec chtel podrezat, stejne bych musel vykopat podlahu a udelat poradne novou, vzdyt lepenka bude nad zakldama a podrezani by bylo niz. Nestacilo by tedy v tomto pripade vyrovnat sterkou ty cca 2 cm a diry po odstranovany asfaltu a dat jen stavebni igelit (treba dvojity) a na to tu plovoucku?
Datum: 10.07.12 23:16

Papilone, pořád tak nějak nechápu, čeho chcete docílit. Pakliže izolujete podlahu proti vlhkosti (tedy teď už vlhká je), tak se skutečně obávám toho, že to půjde do krajů - do zdi. Jestliže uděláte izolaci kvalitně, vlhkost stěn opravdu vzroste (můj názor a má zkušenost). Jestliže máte k dispozici na výšku jen 1cm, nejde s tím dělat pořádně nic - aby to mělo smysl, muselo by se to celé vykopat, dát hydroizolace, pak EPS nebo něco jiného a teprve pak něco na zpevnění. Další možností, jak někdo radil, je tzv. odvětrávaná podlaha, ale to si nepomůžete, místa potřebujete mnohem víc. Spočívá to ve vytvoření dutin (jak radil někdo přede mnou, prodávájí se taková "iglů", osobně jsem viděl i řešení s nataženými drenážními (žlutými) trubkami, které ústily v protilehlých stranách venkovních zdí...).

Ale udělejte jak myslíte, třeba to vyjde. Co se týče toho podřezávání, nikde není psáno, že hydroizolace zdiva musí být ve stejné úrovni jako hydroizolace podlahy. Takže s tím bych si hlavu nelámal.V případě, že budete obě lepenky navářet, nechte přesah alespoň 10cm. Jinou (dražší) možností je napojení tekutou lepenkou, raději ale použijte tu se skelnými vlákny.

Datum: 10.07.12 23:16
Jeste jeden detail. Chata je pomerne velka a vlhkost zdiva kdysi majetel resil, ze na tu podlahu postavil novou vnitrni zed z prickovek. Mezi venkovni obvodovou a vnitrni je 15cm mezera s pruduchy, kde cirkuluje mezi zdmi teply vzduch. Kdybych se v dalekem budoucnu poustel do podrezani, nevim jak bych vyboural i kus te stare podlahy na ktere stoji vnitrni zed. I kdybych to pod tou zdi nechal, musel bych to preci pod betonem vyhrabat apak by hrozilo ze beton bez podlozi to neunese a zed spadne. To je ale mimo puvodni dotaz a v blizke dobe merealne. Spis me napadl ten stavebni igelit misto lepenky.
Datum: 10.07.12 23:23

Aha... něco takové jsem psal, takže nemáte odvětrávanou podlahu, ale zdi. Zajímavé technické řešení:-D Možná Vás naštvu, ale co ty příčkovky vybourat? Získáte 15cm mezeru, 5cm příčkovky tj. 20cm navíc Jasně, nevíme v jaké stavu bude štuk původní zdi, znamená to možná úpravu instalací. Ale jestli píšete, že majitel zneviditelnil vlhkost původní zdi tak, že představěl další zeď a Vám teď vlhne i ta, nedá se s tím snad nic kloudného dělat. Přece nebudete před příčkovky dávat SDK a čekat, až i ten začne vlhnout... Takže mne kamenujte, ale tohle chce vážně udělat zgruntu...

doplněno 10.07.12 23:32:

Teď mě napadá - vžďyť ten domeček musí mít díky dírám v obvodovém zdivu ve studených měsících děsné tepelné ztráty, ne? Obvodové zdi nemohou plnit tepelněizolační ani akumulační funkci, takže slouží jen k tomu, aby udržely krov. A jedinou izolací jsou ty příčkovky?

Datum: 11.07.12 08:38

papilone,

cepagis má pravdu v tom, že: "ale tohle chce vážně udělat zgruntu..."

páč jestliže máte mezi stěnami 15 cm pro vzduch a protahuje tam, tak klidně může být v chladnějších teplotách problém...

máte fotodokumentaci?

zapomeňte na oparvu podlahy při možnostech 1 cm..

Od: pt®
Datum: 11.07.12 15:16

My jsme dávali tekutou lepenku, ale ne do bytu, nýbrž na venkovní terasu a na to se úpoložila dlažba. Jsme spokojeni.

Datum: 11.07.12 18:10

mírná vlhkost ve zdech je, ale ta mě nyní zatím netrápí. Chata (domek) se užívá průběžně celoročně a i přes mírně vlhké zdi nikde plíseň. dřív byl přeci na betonu asfalt a dřevěné desky. Asfal určitě působil taky jako hydroizolace, tak proč myslíte že se ted novou izolací vlhkost ještě zvýší? Já myslím, že když vyměním jen starý asfalt za pásy lepenky nebo igelit, je to izolace za izolaci a budu mít vlhkost ve zdech stejnou. nebo opravdu vzroste?

když bych tedy do budoucna podřezával, musejí se podřezávat i vnitřní příčky? Ty také stojí na jakémsi základu, ale přitom vlhké nejsou.

Datum: 11.07.12 19:00

zkusím obrázek.

Datum: 11.07.12 19:14

začínám opravdu uvažovat o podříznutí, ale jak jsem říkal na celý dům prostě nebude. Stručný popis: na zeď od chodníku ,,b,, a protější zeď svítí sluníčko. Nevím jak to, ale tyto zdi jsou suché. Problém byl se zdmi ,,a,, a ,,c,,. zeď ,,a,, je už od tehdejšího majitele již podříznuta, takže taky v pohodě. Problém je s tou zdí ,,c,, v prvním pokoji. Tlustém čáry jsou obvodové zdi, slabé příčka. Později byla přistavěna koupelna a předsíň, proto obvodová zeď uprostřed. Modrá značí tu falešnou zeď s průduchy. v koupelně jsou na zemi i zdech obklady a dlažba, tam tudíž s žádnou plísní problém nemáme a bourat kvůli podříznutí nechci. Chci udělat ten první pokoj, o tom je tu celou dobu řeč. Když bych nechal podřezat stačila by třeba prozatím jen ta část té jedné zdi, co je pokoj? cca 5m- značí červená čára.

Nechal bych asi podřezat nerez plechy, prý stačí přístup z jedné strany, takže by to udělali z pokoje, soused kvůli mě určitě bourat přístřešek nebude. Časem bych třeba v podřezání pokračoval třeba zeď ,,b,,, ty nerez polechy prý naženou zdí pod podlahu, že to jde dělat bez bourání podlahy za provozu bydlení.

Datum: 11.07.12 19:32

papilone, už zacházíme do podrobností, které nelze vyřešit po internetu. Je třeba místní šetření. Uvedu příklad, radil jsem po internetu s podobným problémem v obci u Olomouce, podel fotky zevnitř, jak je to možné, že je tam vlhko, a u sousedu ne...

Náhodně jsem jel asi za měsíc přes Olomouc a tak jsem se domluvili...

zjistil jsem že jsme se moc nechápali s dotazy a skutečnost byla jiná, nežli na fotce...

Hlavní příčina byla. vyústění svodů okapů pod barák, ale ne do kanalizace. Celý barák máčela děštová voda...

Odkud jste?

Datum: 11.07.12 20:11

Podřezání a nerezové plechy jsou něco jiného. Obojí má společné jen to, že se jedná o mechanickou překážku prostupu vody. Klasické podřezání a vložení lepenky jde udělat svépomocí pilou či lankem, další možností je podborurání. Na to zarážení plechů už musíte mít stroj. Výhodou je rychlost a z Vaší strany žádná pracnost. Nevýhodou pak cena (kdysi tuším začínala na 3000 za metr bez DPH, ale to je dáno tloušťkou zdi. Další nevýhody: musí být vodorovná spára (což může být problém nejen u starších kamenných zdí, ale i u novějších "slepenců") a především dost velké vibrace při tom zarážení...

Soused by přístřešek bourat nemusel, nicméně má povinnost Vám i ze své strany umožnit nutnou údržbu domu. Z popisu jsem pochopil, že je to Vaše zeď, kterou on jen využil. Tento problém řeší věcné přemeno společné zdi (zavádí se třeba u řadovek či dvojdomků)...

To, že se na obkladech či dlažbě v kouplně neprojevila plíseň není známkou toho že tam není, ale je může být dobře schovaná. Až se rozbují, nebudete se stačit divit.

Každopádně nám to servírujete "per partes" a souhlasím s Milanem Cukrářem, že takto na dálku se dá spousta věcí opomenout. A že třeba na místě by cvičené oko napadlo řešení, které nás, laiky, ani napadnout nemůže.

Datum: 11.07.12 20:54

cepagis, *hej* a *palec*

Datum: 11.07.12 21:52

Bydlím u kolína. Máte pravdu, ale i tak vám děkuji, pomohlo mi to. Já ted srovnám podlahu, dám igelit a koupím nějakou úplně obyč. plovoučku. Co nejdříve našetřím na izolaci zdí a nechám to podřezat úplně celé dokola, ať je klid. Potom udělám pořádné podlahy. je pravda že hydroizolace zdí je asi základ všeho.

Datum: 12.07.12 22:20
Tak jsme se s manzelkou dohodli ze ze vseho nejdrive zacneme u toho celkoveho podrezani. Chtel byc se zeptat, co ta byvala obvodova zed, ktera je mezi prvnim pokojem a koupelnou? Ta prijde taky podriznout,kdyz je take mirne vlhka, jak je napojena na tu venkovni?.Kdyz se zeptam firmy, tak rekne urcite ze jo. U pricky mezi pokoji jsem koukal, ze pod ni je nejaky ten izolacni papir.
Datum: 13.07.12 08:28

papilone, všechny musíte podříznout, jako když barák nadzvednete a položíte pod ní lepenku, pak dáte stěny zpět. Mezi základem a stavbou bude hydroizolace.

Datum: 13.07.12 08:34
A v te pricce staci ten therpapir? Nevim jak se to presne jmenuje.
Datum: 13.07.12 08:37
Předmět: RE (4x): IPA vs tekutá lepenka 

nevím jak vypadá Váš therpapír, ale domnívám se, že jde jen o papírovou lepenku. PAPÍROVOU! Nikoliv svařitelnou hydroizolaci.

Použijte jobyčejnější V 60S35.

Od: jehro
Datum: 07.08.12 19:15
Předmět: RE (5x): IPA vs tekutá lepenka 

dobry den mam podobny problem, no na rozdiel od pana vyssie mam cely dom podrezany klasickou lepenkou. Planujeme zaliat podlahu uprostred izby (po obvode izby je betonova vrstva asi tak 30 cm od steny dokokola izby), kde boli len dosky a pod nou zasyp ako strk a hlina. Chceme zaliat zvysok podlahy betonom a navrch dat tekutu lepenku tak aby sa napojila na okrej klasickej lepenky pri stene bez toho aby sme nanasali tekutu lepenku aj na stenu. A chcem sa spytat ci je potrebne natiahnut vrstvu betonu alebo poteru na tekutu lepenku alebo tam mozeme rovno dat plavajucu podlahu,

vdaka

Datum: 07.08.12 20:16

tekutá lepenka je drahá. Pokud se použije dle technických listů. Pokud někdo natře jen slabě tekutou, ušetří na nákladech, ale hydroizolace je ...

Určitě nelze dát plovoučku na tekutou lepenku..

doplněno 07.08.12 21:33:

nevím mnoho podrobností o Vaší stavbě, ale lze i takto:

hydroizolace, třba V60S35, nebo i lepší, na to tepelná izolace EPS 100Z, roznášecí deska OSB, mirelon a plovoučka..

Datum: 07.08.12 20:48

a co by ste mi odporucili pod tu plovoucku a zaroven dobre zaizolovat? Je ozaj nutne beton - lepenka - beteton? alebo je aj nieco ine a vhodne?

Datum: 07.08.12 21:49

a preco vlastne nemoze ta hydroizolacia byt navchu hned pod plovockou?

Datum: 07.08.12 22:02

a co tak hydroizolacia, dekbit V60 S35, mirelon a OSB doska? v podstate to iste az na tepelnu izolaciu

...k tej plovoucke som myslel aj mirelon samozrejme - ani takto nemoze byt?

Datum: 08.08.12 13:10

samozřejmě si můžete dát cokoliv, ale v dněšní době kdy se platí draho teplo si necháte ochlazovat podlahu. takže tepelnou izolaci nedávejte, na lepenku položte OSB a na to plovoučku, ale já to neradím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů