Poradna

Hořák na plyn

Od: Datum: 23.06.12 10:12 odpovědí: 8 změna: 23.06.12 20:45

Zakoupil jsem v Baumaxu tento plynový hořák: http://www.cfh-gmbh.de/conten…cls=01&pgID=2&upgID=0&pID=537

Bohužel svou vlastní neopatrností jsem si doma všiml, že potřebuji ještě dva doplňky pro jeho fungování, navíc je v návodu uvedeno, že jde o hořák pro propanové láhve. Kam směřuji - mohu tento hořák namontovat i na propan-butanovou láhev, pokud ne, jsou propanové láhve u nás k dostání? Děkuji

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.12 12:12
Předmět: RE: Hořák na plyn 

Hořák se připojí např. na 10 kg propan-butanovou lahev. Prázdné nové lahve prodávají v železářství a stojí kolem 500,- Kč.

Ohodnoceno: 0x

Od: majkl5
Datum: 23.06.12 13:36
Předmět: RE (2x): Hořák na plyn 

Vy s tímto příštrojem máte zkušenost a funguje Vám na propan-butan bezpečně?

Datum: 23.06.12 16:53
Předmět: RE (3x): Hořák na plyn 

Vždyť musíte mít k tomu hořáku návod k obsluze, kde výrobce přesně popisuje, jaký plyn se má použít a jak se hořák připojí na tlakovou láhev. Já když jsem opravoval IPU na terase, tak mi pomáhal kamarád, který má podobný hořák a připojil ho přímo na propan-butanovou láhev o obsahu 10 kg kapalného plynu. Je dost velká spotřeba!

Jinak na čistý propan zapomeňte, ten se používá tak do zapalovačů cigaret:))

Od: hop®
Datum: 23.06.12 16:57
Předmět: RE (4x): Hořák na plyn 

Souhlasím, jen bych tazateli doporučil připojit nevyobrazený redukční ventil! Omezí tím spotřebu plynu a zvýší funkčnost i bezpečnost soupravy *smich*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.06.12 17:36
Předmět: RE (4x): Hořák na plyn 

Pánové já se ptám na každý hov... páč jsem zaměřením ekonom, technik k prdu *smich*

V návodu se píše: "Než namontujete tlakový regulátor na láhev s propanovým plynem o hmotnosti 5, 11 nebo 33 Kg, musíte na lahvy..." Je nutné k tomuto ještě přikoupit právě ten regulátor (to je možná to, co zmiňujete), ale v návodu skutečně stojí propanovým plynem. Ten se u nás tedy skutečně neprodává? Umím trochu německy, napsal jsem přímo výrobci.

Vy tedy myslíte, že by neměl být problém napojit hořák přes regulátor na propan-butanovou láhev?

Od: hop®
Datum: 23.06.12 17:40
Předmět: RE (5x): Hořák na plyn 

"Propanovým plynem" pravděpodobně myslí třeba i směs propan - butan.

Ano, po připojení hadice od hořáku na regulátor tlaku a přišroubování tohoto regulátoru na lahev bude hořák fungovat.

doplněno 23.06.12 17:46:

Ten regulátor tlaku vypadá třeba takto:

http://aukro.cz/redukcni-vent…-nejlevnejsi-i2437398690.html

Datum: 23.06.12 17:45
Předmět: RE: Hořák na plyn 

Ano běžně to na stavbách používáme,na propan-butan,ale jen s redukčním ventilem!

Datum: 23.06.12 20:45
Předmět: RE (2x): Hořák na plyn 

Pánové děkuji, promyslím to a vyzkouším. V případě, že účinek bude jiný, než se předpokládalo, odkážu pozůstalé na tuto diskusi *smich*

Zatím díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

socialní sítě
RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů