Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti?

Od: Datum: 09.09.11 19:15 odpovědí: 45 změna: 09.11.11 11:07

Velice ráda chodím v posledních letech do Ikea. Už jsme si koupili i nějaký nábytek. Ještě uvažuji o kuchyni, to je dost velká invenstice. Máte nějakou zkušenost s kuchyní z Ikea a z jakou. Nebo, jakou byste doporučili? - stařenka

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fiik®
Datum: 09.09.11 19:25
Předmět: RE: Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

No já přímo ne ale známí si ji koupili a prej vetší blbost udělat nemohli takže nevím ale rači bych volil kuchyn na míru. My doma máme kuchyn na mírku. Já osobně bych si připlati za kvalitu a a měl na delší roky pokoj a ne jak oni že museli měnit dvířka že nedovírali a tapeta u sporáku se začala teplem smršovat a deformovat. Jako nabytek jo ten občas taky koupime ale do kuchyně bych já osobně v Ikea nešel tot muj názor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.09.11 19:49

Jako v každém sortimentu má IKEA kuchyně v různých kvalitativních i cenových třídách.Většina lidí,kteří nemají na exkluzivní kuchyň,si určitě vybere dobrou kvalitu i vzhled.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: pt®
Datum: 09.09.11 21:08
Předmět: RE (2x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

Jabrako, říkáme si, že na těch pár pátků, co tady ještě budeme, by mohla kuchyně z Ikea stačit, že ano? A ony ty kuchyně se mi opravdu líbí. Proto se ptám. - stařenka

Datum: 09.09.11 20:05

Když se ti líbí kuchyň v IKEA tak si ji tam klidně kup. Bude fungovat, to je jistý.

Já osobně bych si tam, ale ani kdekoliv jinde nic nekoupil protože bych si kuchyň udělal přesně na míru.

Ovšem předpokládám, že takovou možnost nemáš tak ti nezbývá nic jinýho, než ji někde koupit a nebo si nechat udělat. Obojí má svý výhody a nevýhody. Asi nejlepší, ovšem nejdražší, je nechat si udělat kuchyň na míru s rámečkovými masívními dvířky. Pak nehrozí odlepování hran nebo fólií z dvířek u trouby a u myčky kterýmu se dá zabránit velice těžko.Líbí se ti tgam nějaká kuchyň? Asi jo, jinak by ses naptala, jdi a kup si ji, jsou to tvoje peníze a přeci si nebudeš kupovat něco co se ti nelíbí, ale poradil ti to Franta odvedle protože to má doma.

Od: dan1
Datum: 09.09.11 21:03

Už je to pár let, ale když jsem plánoval kuchyň, tak myslím, že v Ikea byl pro mne problém předražená montáž, kterou nedělá Ikea a pak cenu nenápadně navyšují drobnosti typu nožičky apod. I když v běžném studiu (tuším kuchyně Decodom z Bílé labuti) jsem za tzv. montáž zdarma stejně platil nějaký tisíc.

Od: hankauk*
Datum: 09.09.11 21:05

Tak to já mám kuchyň už druhou. Ne, že by ta první byla špatná, ale celou jsem ji předělávala... nové plotýnky, trouba zlvášť, myčka, atd... Byla jsem a jsem teď taky moc spokojená. *palec*Ta původní měla tmavě vanilkovou barvu a už ji nedělali, takže jsem ani nemohla přikoupit moduly se stejnými dvířky.

Datum: 09.09.11 21:09

Hanko, obě Vaše kuchyně byly z Ikea? - stařenka

Datum: 09.09.11 21:15

Můj názor na většinu sortimetu IKEA. Zboží levné, ale kvalitativně nízko. Ne že by to bylo na škodu, pro zařízení studenta, mladého člověka nebo prostě člověka, který rád často mění dispozice bytu, nebo podnájemníka, který se každý rok stěhuje, je to ideální volba. Sortiment široký, ceny příznivé. Nicméně kuchyň bych si šel opravdu koupit jinam...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.09.11 21:24

Souhlasím s Cepagis. Pro mladé lidi, studenty relativně levné zboží, ale ne moc kvalitní. Kuchyň si nepořizujeme na rok, ale na delší dobu. Takže jedině na míru u kvalitní firmy. Hlavně Vám dobrý řemeslník poradí, a případně rozmluví podle zkušeností Vaše návrhy, které třeba dobře vypadají, ale nejsou moc praktické. Manžel se tím zabývá, takže vím o čem píšu...A nesnáší zákazníky, kteří přijdou, ať jim opraví, nábytek kupovaný v Polsku, nebo někde jinde levně. Většinou to není ani kvalitní lamino, ale jen potažená dřevotříska papírem...a papírové pásky, ne ABS.

Datum: 09.09.11 21:28

máme kuchyň z Ikea. za dva roky používání žádný problém. za tuto cenu ve stejné kvalitě nekoupíte ani náhodou. používají maximálně komfortní a spolehlivé kování a pojezdy zásuvek. montáž zvládne každý, jen trochu, zručný kutil. na výběr máte nepřeberné množství pohledových částí linky (dvířka, čela zásuvek). u většiny typů se vám nemá co odlepit. koupit si můžete i masivní dřevo. přestane se vám za pár let líbit? okouká se vám? koupíte nová dvířka, můžete i jen část a nakombinovat. i za deset let. máme i skříňku s roletou - v Ikea bezkonkurenčně nejlevnější na trhu. vzhledově i funkčně naprosto úžasná věc... jednu jsme koupili v doprodeji a použili na chodbě jako botník.

linka na míru? na jakou míru? téměř vždy sestavíte z typizovaných rozměrů. prostě to jen chce přemýšlet a případně si na jejich stránkách stáhnout program ikea planer.

jediná nevýhoda může být v tom, že nemontují - tedy montují, ale za hříšné peníze. to ale v kuchyňském studiu také...

Ohodnoceno: 2x

Od: rv
Datum: 09.09.11 21:42

Máme ji - je to ten systém Faktum/Rationell. Stáhli jsme si od nich program na návrh kuchyní a v něm si cca 2 měsíce pilovali tu správnou variantu. Nakonec máme skříňky do U, celkem cca 6 m, s vestavěnou myčkou, varnou deskou i troubou. Ani instalace těchto elektrospotřebičů pořízených jinde nebyla problém. Nezapomeňte na "drobnosti", které zvýší komfort - např. dorazy zásuvek a skříněk s tlumičem. Chce to nějakou dobu studovat, aby jste na nic nezapoměla. Bude-li vás to bavit jako nás, máte program na celou zimu.

Datum: 09.09.11 21:51

Snad nebudu litovat, ale mně se ty kuchně v Ikea moc líbí a jsem ráda, že zde slyším i kladné hodnocení na Ikea. Já si věci opatruji a šetřím, tak by mi snad kuchyň z Ikea vydržela. - stařenka

Datum: 09.09.11 22:57
Předmět: RE (3x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

Já bych se skoro vsadil, že litovat budete. Víte, celý život se motám kolem nábytkařiny,aktuálně kolem truhlářských strojů, takže vím, o čem mluvím. Ikea není a nikdy nebyla obchod s kvalitním nábytkem. Nápaditým - to ano, levným - to zcela určitě. Ale kvalitní nábytek to není ani omylem, ale díky masivní reklamě si jej lidé dost kupují. Naposledy o víkendu jsem dával tchánovi dohromady noční stolky. Řečeno slovy Kelišové - To je hnus, velebnosti. První co mě omráčilo bylo to, že díly měly povrchovou úpravu pouze jedné strany! Evidentně pravidlo symetrie, které se učí už v učilišti a které říká, že materiály použité pro povrchovou úpravu aglomerovaných desek musí mít stejné mechanické vlastnosti, tak toto pravidlo ustoupilo ceně výrobku. Že se v důsledku tohoto budou dílce ohýbat, to evidentně není důležité. Povrchová úprava se nedá nazvat ani laminem, jde o jakýsi impregnovaný papír, evidentně s nulovou odolností proti otěru. Konstrukční spoje - další hnus. Kolíky absolutně neseděly, přesahy horního plátku (tzv. platničky) už od oka každá jiná. Korunu tomu nasadily šuplátka - opět kolíkovány jako od učedníka prvního ročníku, ale nejvíc mě dostalo to, že sice byly použity kuličkové výsuvy, ale díky ,,tolerancím´´ spodní šuple šlo neuvěřitelně těžko, takže jsem mazal pro fézku a musel prohloubit drážky v bocích šuplátka. Možná jsem odpověď pojal příliš odborně, tak to napíšu jednoduše - Nábytek z Ikea, ale i Jysku a pod. je neuvěřitelná prasečina.

Dneska přece není problém najít v jakémkoliv regionu normálního truhláře. Kuchyně dělá prakticky každý, protože mu na to stačí prakticky jen slušná formátovací pila a olepovačka. Pochopitelně, pokud jde o dobrodruha, co pižlá lamino ručním maflíkem a olepuje žehličkou, tak od takového rychle pryč. Nevím odkud jste, ale servisuji právě těmto lidem stroje a tak vím, že jsou jich mraky a mnozí odvádí velmi kvalitní práci a hlavně používají kvalitní komponenty, což je jaksi základ. Z polského lamina a čínských pantů a pojezdů těžko vznikne něco, co má šanci na trvalejší použitelnost

Ohodnoceno: 4x

Datum: 09.09.11 23:04
Předmět: RE (4x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

promone, ale noční stolek je něco jiného, za jiné peníze, než kuchyňská linka. to, co popisujete, se kuchyní netýká. u nočního stolku za pár stovek bych ani nic jiného nečekal... zrovna panty a pojezdy má Ikea u kuch. linek špičkové...

stačí se v Ikea podívat a vyzkoušet...

doplněno 09.09.11 23:06:

mimochodem na kuchyně poskytují 25 let záruku! znáte někoho, kdo si toto dovolí?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.11 11:52
Předmět: RE (5x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

S tou zárukou je to ošemetná záležitost. Mám kamarádku, koupila si v Ikee sekretář do obýváku. Na jeden roh, jí svítilo trochu sluníčko z terasy. Dýha se začala odchlipovat po několika týdnech. Přijel odborník, nebot byl nábytek v záruce. Dýhu ručně přilepil, ale upozornil ji, že to je její vina, neboť na nábytek nesmí svítit slunce, a že se na takéto záležitost záruka nevztahuje. Pak měla nějaké potíže s postelí v ložnici, ona totiž kamarádka váží asi osmdesát kilo, ale to snad není zase tak strašná nadváha, a v dvojlůžkové posteli spí ona a pejsek, no odpadla jí nějaká deska nebo co to bylo. reklamovala to, a já už si moc nepamatuji, jestli vůbec někdo přijel, ale co vím docela jistě je to, že pekelně nadávala. Pamatuji si to proto, že jsem jí tenkrát před obchodem Ikena varovala. Říci si nedala, protože se jí ten nábytek líbil. Takže jejich záruky nejsou takové, jak si myslíte. Vždycky Vám nakonec vysvětlí, že jste si závadu zavinil vy, špatným zacházením. Nebo snad opravdu věříte, že by Vám třeba za pět let, Ikea vyměnila skříň, kdyby jí vypadly dveře? Doporučili by Vám je otvírat opatrně, a nebo, raději vůbec ne! *smich*

doplněno 10.09.11 11:55:

Vůbec nevím, proč pořád píšu Ikena, místo Ikea. *bzum*

Datum: 09.09.11 23:16

Ještě jsem přemýšlela o jedné variantě a to vyzdít boční stěny, nepoužít korpusy a přes vyzdívky položit pracivní desku a pod desku pračku. Nahoru jen přimontovat skříňky na sklenice a talíře. Bylo by to levné řešení, myslím si to. - stařenka

Datum: 09.09.11 23:23

No tohle řešení mě vůbec nepřijde jako dobrej nápad. Kam budeš dávat kastroly?

Datum: 09.09.11 23:36
Předmět: RE (5x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

jenyk, mezi vyzdívky, tam by byly police. - stařenka

Datum: 10.09.11 08:39
Předmět: RE (6x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

Vynalézavosti se meze nekladou.(pt)

Bedna,která nese dvířka,se dá vyrobit samodomo,dokonce i ruční pilkou.Rozhodující je pracovní deska a dřez.

Mám syna,který si takto sestavil kuchyň 3 x 4 m.I s posuvama a spotřebiči ho stála 60 tisíc.Dvířka koupil hotová.Podobná by stála v prodeji 130 tisíc.

JABRAKA

Datum: 10.09.11 08:54

Pt:

Fantazii se meze nekladou.Lze podomácku vyrobit i kvalitní kuchyň.Syn si takovou sestavil sám.

JABRAKA

Od: jita®
Datum: 10.09.11 12:23
Předmět: RE (7x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

moc hezké.*hej*

Datum: 10.09.11 20:18
Předmět: RE (7x): Kupujete v obchodním domě Ikea do domácnosti? 

Jabrako, máte šikovného syna,*palec* udělal pěknou kuchyň. - stařenka

Datum: 10.09.11 10:23

Stařenko a co dvířka? Jak je přiděláš? Ne, že by to nešlo, ale bude to vcelku dost komplikovaný aby to fungovalo.

Pravda je, že na korpusech až tak nezáleží, většinou nejsou skoro vidět, důležitý jsou předky a kování, hlavně výsuvy šuplat. Tam se může vybírat skoro do nekonečna a vybrat si ty správný je někdy problém. Samozřejmě jedině výsuvy s tlumením a skrytý výsuv vypadá podstatně líp, než třeba klasický DWD, Ale zase to je víc práce.

Prostě chce to přemýšlet, ptát se a to se mi líbí a bude mě vyhovovat si pořídit.

Od: lentilkaz
Datum: 10.09.11 15:54

V Ikea jsem koupila skříňku do koupelny a musím potvrdit, že ten nábytek není moc kvalitní. Chtěla bych vám poradit s kuchyní Oresi, mám ji již 4 roky a jsem moc spokojená a taky nebyla drahá. Samozřejmě, že montáž jme si dělali sami, ale dávají k tomu návod, tak to není tak složité.

Datum: 10.09.11 10:12

Všimla jste si, že tam mají počítač a program na naplánování, výběr a ustavení jednotlivých skříněk? *palec*K tomu vyzdívání. Když sečtete veškeré náklady, včetně jídla a pití pro pracovníky, čistící prostředky a zničené lino nebo koberec, nevýjde vás to v součtu dráž, než kvalitnější linka? Taková, kterou výrobce smontuje a pověsí? *uf*

doplněno 10.09.11 10:13:

Mají tam, v IKEA. . .

Datum: 10.09.11 21:01

"babkazov", my bychom si to dělali sami, taková lidová tvořivost. My se pustíme s manželem do všeho. Já to nakreslím a on to relizuje. - stařenka

Datum: 10.09.11 10:38

Ahoj stařenko. Já Ti odpovím, jako kamarádka. Obchod Ikena znám už dlouhá léta a to z Francie. Od samého založení, to byl obchod, kde nakupovala vrstva lidí, kteří neměli peníze na kvalitnější nábytek. Je to tak, jak Ti tady mnozí už napsali. Nepočítej s tím, že budou skříňky vypadat tak, jak to vidíš teď. Budeš z toho smutná, a nemysli si, že to bude trvat deset let. Poznáš to už po dvou letech užívání, a v něčem i dříve. Aby zůstala jakž takž nedotčená, musíš se do kuchyně chodit jenom koukat, šuplata moc nevytahovat, dvířka opatrně otvírat, a neustále sledovat, kde se co odchlípí a co se kde vyšlochtá. Jsem si vědoma toho, že jsem Tě teď nepotěšila, ale jsi moje kamarádka, tak říkám pravdu. Chtěla bych Ti napsat, že je to dnes možná lepší, než jak tomu bylo před třiceti lety, ale to bych se sakra divila. Vždyť přece všichni víme, že jsou všechny výrobky čím dál, tím horší kvality, takže se v Ikee určitě nezlepšili, spíše tomu bude naopak. Ale zase na stranu druhou, nedovedu ti doporučit jiný velkoobchod, podle mne to bude asi tak, že v Ikee to bude za "osm", a jinde, bez dvou za "deset". Snad opravdu raději volit vestavěnou, na objednávku, z vybraných kuchyňských elementů. Když jsem se sem vracela a zařizovala si baráček, tak jsem něměla čas, abych si všechno rozmyslela a hlavně jsem to potřebovala rychle. Také jsem koupila hezkou kuchyň, a už po dvou letech jsem začala litovat a lituji každým přibývajím rokem víc a víc. A to jsem tenkrát dala za docela malou kuchyň 35.000kč, která byla zlevněna proto, že byla z výstavy, a původně stála 55.000kč. Sice to nebylo v Ikee, protože tam bych nešla, ale jak říkám, ono to bude dneska hodně těžké, aby si člověk vybral bez obav. No přeji Ti, abys byla spokojená a dobře si to rozmysli a porovnej ceny, než do něčeho půjdeš. Ahojky Suzy.

doplněno 10.09.11 10:47:

A ještě, pokud máš šikovného manžela, tak bych snad volila tu Tvou alternativu, ve které píšeš, o tom vyzdění a zabudování. Z vlastní zkušenosti vím, že nejdražší jsou šuplíky, kvůli těm pojezdům, nevím jak se todborně píše, a pak pracovní deska, na té bych nešetřila ani trochu a koupila si tu nejkvalitnější. Na té je to totiž vidět nejdříve. Ahoj Suzy.

Datum: 10.09.11 20:30

Suzy, děkuji za dobře myšlené rady i za zkušenost kamarádky. Tak teď nevím, jestli si nenechat svou starou kuchyni? Zatím slouží dobře. Uvidíme, co ještě někoho napadne. Díky. - stařenka

Datum: 10.09.11 22:58

Stařenko a co nechat starý korpusy, (tedy pokud jsou aspoň trochu dobrý), případně je trochu přestavět a koupit nebo nechat udělat jen nový předky? Kuchyň bude jako nová.

Datum: 12.09.11 09:25

Dobry den, vcera jsem montoval jednu skrinu pro novou kuchyn Faktum. Dvirka k ni jsem kupoval drevena. Kovani se mi zda byt velice kvalitni, skrinka sla sestavit take podle navodu bez problemu, jen to chce peclive studovat co a kam patri. Linku jsme kupovali na 20. vyroci ikea, takze s 20% slevou a i se spotrebici nas vysla kolem 70 000, coz se mi zda dobre. Montazni firma se mi zda velice predrazena, tysim, ze by sto talo neco pres 10 000, tak si od nich nechal pouze spojit desku do L.

Datum: 12.09.11 09:27

"dakone", děkuji za dobrou zprávu. - stařenka

Od: ann*
Datum: 10.09.11 11:42

Stařenko, když tam chodíš ráda, tak víš, co od nich můžeš očekávat :) já od tam mám pár "kousků" nábytku, myslela jsem jen na přechodnou dobu, ale i do nového bydliště si je povezu sebou :) Pokud dobře vybereš, a jako že v tom i v Ikea jsou rozdílné výrobky a kvality! kuchyně od nich bych se až tak nebála ;) ikdyž občas při montáži si ji člověk musí "trošku dodělat"

Od: hluhanka*
Datum: 11.09.11 21:58

Máme kuchyň z Ikea nainstalovanou v dubnu a jsem s ní spokojená. Je to bílá Faktum a jediné co bych doporučila je to, nechat si ji nainstalovat přímo od nich, protože dělat si to sami, tak asi není jediný šufle a dvířka rovné. Nechali jsme si od nich i na míru dělat desku a je naprosto ok. Jen dvířka u myčky jsou velmi namahané / změna teplot/, tak rožky dvířek začínají být trochu odrbané a strácet barvu.

Datum: 12.09.11 09:29

"hluhankaů? tak přece jen dobré zprávy o kuchyni, díky. Osobní zkušenost je dobrá zkušenost. - stařenka

Od: jantar*
Datum: 13.09.11 10:51

Dobrý den, já osobně mám kuchyni z IKEA již 5 let a jsem s ní maximálně spokojená. Nevím, jak je to dnes, ale tenkrát mi bylo dokonce umožněno koupit kuchyni na splátky bez jakéhokoli navýšení - což je super. Kuchyně je po 5 letechh plně funkční (veškeré panty,šuplíky apod. chodí bezvadně), povrch také bez jakékoli známky opotřebení. Doporučuji.

Od: hani*
Datum: 13.09.11 13:28

Dobrý den, nedá mi to a musím reagovat. Kuchyni z Ikea mám druhým rokem a naprostá, ale naprostá spokojenost. Neměnila bych. Co se týká ceny, nesrovnatelné s jakýmkoli truhlářem a už vůbec nemluvím o kuchyňských studiích. Vše jsme si naplánovali v plánovači, který je na stránkách, úplně sami do posledního šuplíku. Chvilku mi trvalo se s tím naučit pracovat, ale pak už to šlo snadno. Montovali jsme si sami, až na pracovní desku a usazení spotřebičů. Mám světlou linku, pracovní deska dřevěná. To dřevo je náročnější, chce to hned utírat a nenechávat na desce mokro. Jak už bylo zmíněno, jejich pojezdy do šuplíků jsou za bezkonkurenční cenu. Na dvířkách se nemá co loupat nebo rozlepovat, tuším je to MDF deska lakovaná do barvy, tedy ta naše. Z Ikea máme i spoustu dalšího nábytku a jsem spokojená. Jednoduchý, čistý styl, masivní dřevo, záleží, co si vyberete. Postel jsme si kupovali ještě za dob studií, byla to ta nejlevnější, slouží do dneška, takže nějakých 9 let. Několikrát jseme ji rozmontovali a zase smontovali, a není problém. Podotýkám, že s manželem máme dohromady 170 kg. Takže za mě - jsem velmi spokojená a většinou při koupi nábytku stejně skončím v Ikea, protože nábytek stylu Sconto a podobných obchodů se mi nelíbí.

Datum: 13.09.11 16:43

Hani, už nemám bodíky, ale díky za podrobné zhodnocení kuchyně a ostatního nábytku. Já si věci opatruji, myslím, že by mi kuchyň z Ikea mohla dělat radost. Ještě opravdu uvažujeme o vyzdění mezizídek, bez dvířek a jen s pracovní deskou. - stařenka

Od: moxa®
Datum: 06.10.11 07:59

My máme kuchyň Ikea 6 let, zatím žádný problém. Je krásná a dost jsme ušetřili. Přivezli a smontovali jsme si ji sami. Je to mořené dřevo.

Jak tu někdo říkal o fólii, tak to je fakt, máme z Ikea i pracovní stůl a "fólie" se sedřela pouhým utíráním prachu. Je jak pavučina. Ale předpokládám, že u kuchyně si dali víc záležet.

Od: jarmik*
Datum: 06.10.11 15:33

Kamarádi kuchyń z Ikey mají - je to myslím kuchyň jako každá jiná. Jediné je, že je trošku loterie s montáží, protože to nedělá Ikea, takže si odpovídáte sama za to, že jste si koupila dobré díly a že to bude pasovat.

Pokud byste šla po ceně, tak známí si teď právě koupili kuchyň na chalupu z Hornbachu. Dlouho to porovnávali a prý jim to vyšlo nejlevněji.

Datum: 06.10.11 20:20

Dobrý den, tak jsem se po nějaké době vrátila sem a vidím, že tady jsou uživatelé nábytku z Ikei velice spokojeni. Tak se to zřejmě změnilo k lepšímu. To bych byla sama ráda. Protože jak jsem zhora psala, já spokojena nejsem, ale moje kuchyň není od Ikei. Jen tu firmu znám. Zatím nic měnit nebudu, ale jestli si stařenko tu kuchyň u nich koupíš, tak až si já budu pořizovat jinou, dovolím se Tě zeptat, na Tvou zkušenost a jestli budeš spokojena, jdu do ní také. :) Ono to asi dneska vyjde všechno nastejno. Ale pořád mi nejde na rozum, že tady někteří píší, o masivním dřevu. Ikea nikdy nevyráběla z masivu. Nemohlo by se to totiž smontovat tak, jak se to montuje. Až pojedu do Prahy, tak si ten čas udělám, zajdu tam a otázku položím. To mi tedy věřte. Ahojky S.

Datum: 06.10.11 20:47

z masivu jsou, u některých typů kuchyní, jen pohledové části. korpusy samozřejmě z lamina...

Ikea prodává z masivu třeba komody nebo postele!

Od: moxa®
Datum: 06.10.11 20:56

Jak říká kolega - dvířka jsou z masivu, alespoň u naší kuchyně.

Datum: 06.10.11 21:16

Proč si myslíš, že Ikea nikdy nevyráběla z masívu? A proč by se to nemohlo montovat jako se montuje lamino?

Nehledě k tomu, že Ikea třeba dělá masívní pracovní desky.

Datum: 06.10.11 21:37

Suzy, vždy jsem ráda chodila do obchodů s nábytkem a v našem městě mně už znali, když jsem šla okolo obchodu s nábytkem, musela jsem dovnitř. Tam už říkali, áááá paní přišla "ovoňat". Mně to tam moc vonělo. Tak, když jsme jezdívali do Prahy, prošla jsem si všechny obchoďáky s nábytkem a já "ovoňala". Pak jsem zjistila, že Ikea se mi líbí i stylově a dá se kombinovat se starým harampádím /starými kousky/, a že to ladí. No teda mně to ladí a mně se to líbí. Mám z Ikea pár kousků ze dřeva, je to dřevo měkké, smrkové, ale dobře se nám s takovým nábytkem manipuluje při malování a úklidu, není těžký. A hlavně jej prodávají v krabicích i sedačky. Měla jsem polskou sedačku z nějakého obchoďáku a byla to taká potvora těžká a rvali jsme jí do baráčku oknem za pomoci dalších lidí, no hrůza, už ji nemám, nemohla jsem za ní ani vytírat, neboť jsem s ní nehla. Teď mám sedačku z Ikea asi dva roky, sama jsem si ji dala dohromady a jsem spokojená. Já nemůžu moc na nohy, bolí mně kyčle, tak z PC si všechno v Ikea prohlédnu a pak už jedu na jisto si potřebnou věc koupit. Jenže kuchyň je drahá záležitost, tak jsem chtěla slyšet zkušenosti těch, co si ji v Ikea koupili. Takže, čekám, že napíší své zkušenosti další, protože ty kuchyně se mi tam líbí. - stařenka

Od: hormon
Datum: 09.11.11 11:07

ne každý má možnost a finance nechat si vyrobit kuchyň na míru, já osobně mám kuchyň i Ikea a nemůžu si stěžovat, všechno jsem si v plánovači rozvrhnul a navrhnul, sám si to smontoval a pokud mě třeba omrzí barva tak za pár kaček koupím nová dvířka a má novou kuchyň. a pokud zjistíš, že máš něco navíc a nebo to chceš jinak tak to vrátíš nebo vyměníš, prostě doporučuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů