Jaké patky na pergolu

Od: Datum: 03.07.11 13:13 odpovědí: 8 změna: 08.09.11 09:48

Poradte prosim jake patky na pergolu, porad uvazuji jake chci to zabetonovat ale nevim jak to udelat aby nesly videt.Dekuji

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 03.07.11 15:11
Předmět: RE: Jaké patky na pergolu 

V receptáři takové patky ukazovali byly šroubovací a jsou tam i s návodem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.11 16:30
Předmět: RE (2x): Jaké patky na pergolu 

Ahoj, ty šroubovací nesmí narazit na kámen, v pískovém podloží jsou nepoužitelné a počítej, že časem budou klesat.

Od: rtep®
Datum: 06.07.11 10:21
Předmět: RE (3x): Jaké patky na pergolu 

takze asi budou nejlepsi ty klasicke, nekdo nareze tramky a do nich zapusti mensi nekdo vyvrta diru do hranolu ale to se mi zase zda nestabilni...

Datum: 06.07.11 23:41

Aby to nebylo vidět: vykopad díru, vložit izolaci, napenetrovat konec trámku, vložit trámek, zalít betonem. Za předpokladu, že na trámek nebude moct voda, je životnost bez problémů. Nevýhoda - je to pracnější a i drahé patky nakonec vyjdou levněji než ten beton a delší trámky.

Od: frek
Datum: 07.09.11 08:40
Předmět: RE (2x): Jaké patky na pergolu 

A není lepší zabetonovat do patek ocelové nosiče trámků, čímž dojde k odražení dřevěných trámků od podlahy

Datum: 07.09.11 15:04
Předmět: RE (3x): Jaké patky na pergolu 

Jak píši - v případě, že na trámky nejde voda, je odražení zbytečné...

Datum: 08.09.11 08:49

Já jsem si patky nechal vyrobit, jsou v kusu asi 10 cm je v nich zapuštěný trám a mám je nad zemí asi 2 cm. Sice jsou vidět, ale jelikož jsou natřené matnou černou barvou, vypadá to dobře. (ne jako ty pozinkované z Baumaxu apod.) Pokud budete mít zájem pošlu Vám foto. ( radek.rihovsky@mybox.cz )

Datum: 08.09.11 09:48

... aby to nebylo vidět, tak to je již výše uvedeno, ale nejrychlejší a mobilní je:

Zarazit pořádnou trubku do země (opatrně, abyste se kdekoliv v Praze neprobourali co "tunelu Blanka") , trubky nechat případně vyčnívat kousek nad zem a v železářství koupit obyčejné pozinkované patky dle tloušťky dřevených sloupků ... česky řečeno "nou problém" A JE TO!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů