Zateplení půdy

Od: Datum: 06.06.11 15:26 odpovědí: 23 změna: 12.07.11 13:06

Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně zateplení nepoužívané půdy. Hned na začátek řeknu že tomu vůbec nerozumím :) a čim více čtu na internetu tim více mám otázek. takže k věci...

starší rodinny baráček bez zateplení stěn. Zatím jen vyměněná okna ale teď nejspíše nejvíce utiká teplo stropem a dále střechou.odspoda v mistnostech : malba,omítka,hurdiska(jako strop)a na půdě někde na tech hurd. štěrk a přikrte prknama a někde beton.Půda se nepoužívá a střecha se do 10let bude měnit.

Z toho co jsem tu vyčetl tak se má zateplovat ze studene strany což je ta půda a odhadl jsem cca 20-30cm skelne vaty položit ve dvou vrstvách mezi prna 15+15 (at je to namačkane) a nepřikrejvat podlahou ať to může dychat. Někde jsem ještě četl o nějaké folii a že kdyz půda je odvětrana tak se nemusí dávat ale raději se pozeptám jooa ještě něco časem se počítá že tam bude podrkoví (za deset a vice let) tak jakou vatu abych ji pak z podlahy sundal a použil na střechu pokud je to možne. takže potřebuji poradit

kolik vaty , zda mám postup dobře, tu folii, jaký typ vaty.

Děkuji předem za odpovědí ) Martin

Seznam odpovědí:
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.11 15:49
Předmět: RE: Zateplení půdy 

Martine, mnoho způsobů zateplení, ale osobně bych doporučil tloušku dle síly krovu, ve dvou vrstvách, abyste pak mohl vatu použít do podkroví. Obecný postup zateplení je opravdu jen obecný, musí se vycházet z Vašich podmínek. Parotěsku do spodu, ale opět někdy ano, někdy ne...záklop izolace prodyšným materiálem, pokud budete dělat část pochozí...

Pokud dodáte nějaké fotky, detaily, rozměry lze lépe radit i dodat výměry s cenou izolace.

ICQ 55180641

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.11 16:35

Dobrý den. Podle Vašeho popisu je ten strop opravdu jeden velký tepelný most. Vzhledem k celkovému posouzení, kdy kromě oken není doposud nic zatepleno, je zateplení stropní konstrukce naprosto klíčová záležitost. A zde bude v pohodě stačit těch 30 cm i bez znalosti dalších podrobností. Takže na půdu položit nějakou parozábranu a bude stačit i ta nejobyčejnější, protože je to na přechodnou dobu. Celé to slepte pomocí oboustranné pásky do jednoho celku. Na parozábranu volně položte křížem nejméně dvě vrstvy minerální vlny. Je sice pravda, že ji můžete využít při zateplení plánovaných podkrovek, ale kdyby se nějak zásadně poškodila, což při výměně střechy je možné, tak bych tam dal něco laciného, koupeného v nějaké akci. Důležité je tzv. lambda a její hodnota by měla být nejméně 0,04 . Vlnu ničím nezakrývat, nemačkat a pečlivě dávat na sraz, aby nikde nebyly mezery. Důležité je zateplit celé plochy, které jsou ze spodu vytápěny. Jedna maličkost - pořádně zameťte celou půdu, aby se parozábrana neproděravěla. S pozdravem Laďa

doplněno 06.06.11 21:42:

Fólie vyhovuje a má dokonce integrovanou samolepící vrstvu, takže je to OK. U stěn to klidně můžete přehnout více jak 2 cm. Ideální by bylo to nalepit na stěnu nějakým butylkaučukem a podobně. Ta minerální vlna tepelnými parametry vyhovuje. Když neseženete lacinější, tak ji tam klidně dejte.

Od: jankov
Datum: 06.06.11 21:31

Děkuji za odpovedi. tak tu parotesnou folii jsem nasel treba tuto : http://www.vasestavebniny.cz/…esna-folie-guttafol-wb-.2034/

a vatu treba tuhle? http://www.dcd-ideal.cz/role-df1.html 150 + 150 jinac foto ted momentalne nemohu dodat jsem mimo mesto. půda ma zhruba 90m 2

takze zametu polozim folii slepim k sobe at nejsou mezery ( mam ohrnout malinko cca2cm na stenu?) a volne poozim izolaci a na ni opacne abych prekryl "spary" druhou vrstvu 15cm a malinko to smacknu k sobe ... né jen položit vedle sebe. nekde jsem cetl ze se dela jeste jako ohrada nebo rost z prken a do toho se to vklada ta izolace.

to nevypada tak slozite jen trefit spravnej material

prosim o radu jakou koupit tu vatu ..zda staci to co jsem nasel. predem dekuji

Datum: 06.06.11 21:50
Předmět: RE (2x): Zateplení půdy 

Pokud zvolíte skelnou DF 1 s lambdou 0,039 cena za kubík pod 500Kč, nebo čedičová Orsík, s lambdlou 0,039 za 750Kč kubík...

rošt z prken být nemusí, pokud nebudete chodit po vatě...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.06.11 21:49

Jak to tady čtu,tak musím varovat.Trochu zauvažujte.Barák je nezateplený.Co se stane,když zateplíme půdu a ještě místnost utěsníme,aby vlhkost zůstala v sednici a nemohla pryč?Samozřejmě se zvýší relativní vlhkost a bude se uplatňovat rosný bod na stěnách.Vlhkost se bude srážet na studených stěnách a plíseň bude všude vyrážet.Tedy,rozhodně žádnou parozábranu.Jen pořádnou čepici na hlavu.Teprve až zateplíš stěny a dáš dobrá okna,tak pak parozábranu pod střešní izolaci.

JABRAKA

Datum: 07.06.11 14:12

uff takze tu folii ne? ja si rikal prave ze kdyz pod tu izolaci neprijde tak ta vlhkost prave pujde do domu misto ven na pudu. a ono je to obracene :-/

Datum: 07.06.11 14:48
Předmět: RE (3x): Zateplení půdy 

Janku poradím Vám, abyste se rozhodl správně. Zadejte dotaz s PODROBNÝM popisem skladby stropu i s rozměry a složením, dotaz položte sem: http://poradna.estrechy.cz/ tam požádejte pana Rypla o odpověď.

Nebo se koukněte na http://cukrar.rajce.idnes.cz/Juta_obrazky/#proc_folie.jpg

pak se rozhodněte, co je či není správné.

doplněno 07.06.11 14:50:

Jardo, vlhkost se přeci nebude pouštět do izolace! Ta musí přijít pryč, odvětrat! Mýlíš se.

doplněno 07.06.11 17:17:

Martine, přeji jen úspěšnou práci!

Datum: 07.06.11 15:54
Předmět: RE (4x): Zateplení půdy 

milane dekuji uz to chapu a hura do prace )

dekuji moc a urco az najdu nejakej problemek tak jsem tu hned vic hlav vic vi ) nebo tomu aspon vic rozumi jak ja )

dekuji a pekny den preji

martin

Datum: 08.06.11 14:50

jeste bych mel otazecku jakej je rozdil v tom Součinitel tepelné vodivosti (tepelný odpor pro daný materiál) hledam ten 0,039 a co by udelalo to kdyz to bude vetsi a nebo mensi to cislo?

Datum: 08.06.11 15:07
Předmět: RE (5x): Zateplení půdy 

pro upresneni http://www.vasestavebniny.cz/isover-domo-.7662/ treba podle tohoto. nasel jsem si tuto vatu a kdyz se podivam dolu na strance na tu zlutou tabulku tak jsem zmaten :( to prvni cislo je pro vse stejne (velikosti) 0,039 podle toho jsem hledal izolaci ale nevim zda me ma zajimat na konci ten posledni sloupec ten tepel. odpor. chci 2x 160 a nevim zda ten odpor je velkej nebo malej ..zda na tom zalezi pokud bych hledal jinej vyrobek tak zda ten odpor je lepsi vyssi a nebo naopak... dekuji moc za odpovedi

Datum: 08.06.11 15:26
Předmět: RE (6x): Zateplení půdy 

nabízím podrobně popovídat on line, každé odpoledne po 16:30 skype, ICQ

lambda, nižšší číslo je lepší, takže 0,039 je stabdard, 0,033 je lepší vata.Pak se ještě hodnotí (po staru) tepelný odpor R. Tan se z lambdy vypočítá převráccenou hodnotou, (1/0,039)/100= 0,2564 na 1 cm tloušky izolace, takže když dáte 26 cm Doma. máte tepelný odpor 26x0,2564= 6,66. R= 6,6

OK, pochopil?

doplněno 08.06.11 15:28:

2x16 cm bude R= 2x4,1 t. j. 8,1 slušná hodnota na šikminu až vodorovinu...

Datum: 05.07.11 13:21

Dobrý den přeji.

Tak jsem začal pracovat na tej půdě podle vašich rad a sehnal jsem aj isover domo + folii ale kdyz jsem na půdě začal uklízet a napadlo mě zvednout prkna na podlaze na půdě přišel jsem na to že z 5ti místností je jedna odfláklá a to tak že skladba je (beru to z místnosti ..takže strop a směr půda) sádrokarton + nějaký rákos v celku vypadá to na nějaké desky (prostě hnus) a prkna cca 5cm prna přibité a prošroubované k trámům . a mezi trámama na prknech je to vysypané pilinami. a znova přikryté prknama a slabounkej betonek (ten musí pryč.)

Otázečka je mám to nechat zadělané a folii a vatu dát na prkna ty vrchní a nechat tam vlastne mezeru mezi tramy cca 18cm hlubokou a nebo to vybrat vyhazet piliny a tu folii a vatu zasadit mezi tramy. Ale pak mi bude chybět cca 2cm na vejšku když chci dát 16+16 vatu aby to sedělo potřeboval bych dat 18+16 (snad mě chápete hihi ) tam mužu ty 2cm dat třeba polystyren?

Děkuji moc za radu

Datum: 05.07.11 13:30

druhe foto

Datum: 05.07.11 13:35

Pokud je půda skutečně nepoužívaná,přikrytí celé plochy minerální vatou je docela dobrý způsob zateplení.Není potřeba likvidovat to,co tam generace před námi zanechaly.Dobré je,na tu vatu položit jakýkoliv deskový materiál,aby se přece jen po tom dalo chodit.

JABRAKA

Datum: 05.07.11 13:44

taže to zase z5 zadelat prkny a na ne dat tu folii a vatu. a pak uprostred pudy je dira a tam je navedena trubka ( takova ta roztahovaci vypada kovova) z odparovace. a ted nevim zda ji tam nechat a tim padem v tej vate vyriznout diru a prostrcit ji nad vatu a nebo ji vyndat a vytahnout podel zdi ven (do boku) nechce se mi ji moc nechavat v tom stope ..rikam si ze kdyz bude na pude zima a trobka bude nad vatou tak tou dirou potahne dolu do mistnosti. nevim vubec jak to ostatni resi :(

Datum: 07.07.11 20:23
Předmět: RE (3x): Zateplení půdy 

opravdu jste vše vyndal a dal zpět? i ten zásyp?...

Datum: 08.07.11 20:09

jeste nedal. zatim jsem vyndal nejake kusy cihel

aby to nezatezovalo ten rakosovej strop a zatim to nechal a cekal na radu .-)

Datum: 08.07.11 20:46
Předmět: RE (5x): Zateplení půdy 

No nevim, mas v planu tam za par let bydlet, sel bych cestou vybrani vseho, pak izolace mezi tramy a nad + paroteska na palach ze spodni casti. Rovnou muzes udelat SDK podhled a sem dat parotesku.Plati pro rakos.

Nema cenu neco ojeb... a nepocitej ze tu izolaci za 10let. pouzijes mezi krokve. Za 10 let ti muze slouzit jako hlukovka.

Az bude podkrovi obyvatelne je pravda, ze paroteska ve spodni mistnosti bude naprd., ale nejsou to takove vydaje aby se tam nemohla nechat.

Datum: 11.07.11 14:31
Předmět: RE (6x): Zateplení půdy 

Janku, pokud jste to ještě vše nevyklidil, udělejte tak. Chemicky ošetřete zdivo, dejte izolaci, (pokud bude za 10 let lepší dodáte lepší, jinak použijete do podkroví tuto.)

Poslechněte Standu, dejte parotěsku dolů, nevadí že po čase bude zbytečná... záleží jak dlouho to bude po čase...na několk let je zbytečná...

Datum: 11.07.11 15:59
Předmět: RE (7x): Zateplení půdy 

Dobrý den přeji.

Nakreslil jsem v rychlosti obrázek jak to vypadá. původně jsem chtěl nechat ty vrchní prkna jak jsou a na ně a na hurd. položit tu folii a vatu. pak jsem ale nadzvedl ty prkna a od té doby mám starosti co stim. když se budu drzet prvního planu mam to jednoduché ale nevim zda tam nebude vadit ten volnej prostor mezi trámy a nebude někam utikat teplo nebo se tam něco srážet ..teda voda

radíte tedy spíše pokud to dobře chápu sundat ty prkna (ty zelené) vyndat bordel mezi trámy (to bílé) a až bude čisto dat folii nahoře po hurdiskach a dolu dolu po trámu a zase nahoru atd. prostě to obalit aby tam nebyla dirka. a mezi ty trámy vložit vatu. jenže pak budu mít na půdě schod a tak nevím co je lepší. Pokud jde o podkroví no tak stim teď opravdu nepočítám .. spíš to beru tak jako že nebude.

Děkuji za rady a pěkný den přeji

Datum: 11.07.11 16:02
Předmět: RE (8x): Zateplení půdy 

Aj málem bych zapoměl .. ten odpařovač co tam je zekreslenej. asi je hloupost ho tam nechat skrz ten strop že? myslim si že by to odvádělo mnoho tepla. když je ta " roura" kovová ...nebo co to je za material.

Datum: 11.07.11 18:40
Předmět: RE (8x): Zateplení půdy 

Ten schod vypln izolaci, na obrazku je dokreslena tj. mezi tramy, nad tramy a nad hurdy, tmave modra je parozabrana.

Trubku od odsavace prostrc izolaci, unik budes mit vzdy od toho je zpetna klapka , vesmes to takto resi kazdy.

doplněno 11.07.11 18:41:

obr.

Datum: 12.07.11 13:06
Předmět: RE (9x): Zateplení půdy 

Děkuji moc za informace. Teď už se můžu vrhnout do práce

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

RSS poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2014 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.
Poradte.sk - poradňa pre vás | Píše.cz - založte si blog | Rychlehry.cz - nejlepší online hry | ProTebe.cz - pohlednice, básničky, sms | Zkráceno.cz - zkacování odkazů